відкриті джерела

Коломойський vs МВФ: як олігарх може спровокувати дефолт в Україні – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Т. зв. "група Коломойського" у Верховній Раді робитиме усе, щоб узгоджений із МВФ законопроєкт не був проголосований, кажу джерело у "СН"

Україна може залишитися без кредиту МВФ, що загрожує серйозними фінансовими наслідками для України – про це йдеться у черговому випуску проєкту журналістських розслідувань "Спостерігач" на 5 каналі.

Відомо і про причину: Верховна Рада так і не ухвалила т. зв. "антиколомойський" закон про недопущення повернення олігарху націоналізованого "Приватбанку". Але ж саме на цьому законі наполягає МВФ.

Як відомо, узгоджений проєкт надійшов до парламенту ще наприкінці 2019 року, однак до сесійної зали так і не потрапив – не пройшов комітет. Натомість з'явився альтернативний – авторства народного депутата Олександра Дубінського, який дозволяє Ігорю Коломойському та його партнерам відсудити у держави компенсацію за банк. Такий варіант не влаштовує МВФ.

Компромісу, як стверджують джерела "Спостерігача" у фракції "Слуга народу", не буде. Так звана "група Коломойського" у Верховній Раді робитиме усе, щоб узгоджений із МВФ законопроєкт не був проголосований – і, як стверджує це ж джерело, свого доб'ється.

За даними "Спостерігача", "група Коломойського" у раді нараховує 30 депутатів – переважно з фракції "Слуга народу", а також із депутатської групи "За Майбутнє". Як з'ясували журналісти, групу умовно можна розділити на 3 підргупи: вихідці з медіагрупи Ігоря Коломойського, дійсні та колишні члени партії "Укроп" і частина мажоритарників. Група, за даними джерел, має форму піраміди, а очолює її бізнес-партнер Коломойського Ігор Палиця. Низові учасники не посвячені у процес ухвалення рішень і отримують вказівки щодо ключових голосувань від своїх регіональних керівників.

А економіст Сергій Фурса стверджує, що неотримання кредиту МВФ може спровокувати цьогоріч серйозну фінансову кризу, аж до дефолту.

Попередній матеріал
"РФ має забрати собі тих, хто вважає себе росіянами": експолонений журналіст Станіслав Асєєв у "Рандеву"
Наступний матеріал
"Спочатку обстрілюють, потім пробують зайти на позиції": силовики ООС про ситуацію на Приазов'ї
Loading...