Данило Гетманцев
Данило Гетманцев 5 канал

Гетманцев пояснив позицію команди Зеленського в переговорах із МВФ щодо "анти-Коломойського" закону

  Читайте по-русски
  Він стверджує, що ніхто не сперечається з нормою про гарантії неповернення виведених із ринку банків колишнім власникам

  Глава комітету Верховної Ради з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів, що перший варіант проєкту закону 2571, так званого "анти-Коломойського закону", був поданий Кабміном, потім був "поданий до нього альтернативний законопроєкт, і зараз обговорюється в комітеті". Про це повідомляє "НВ Бізнес".

  Гетманцев стверджує, що ніхто не сперечається з нормою про гарантії неповернення виведених із ринку банків колишнім власникам. Але, що стосується визначення компенсації, то, прописавши його чітко в законі, це буде порушенням Конституції України. 

  "Я вважаю, що повинен бути суд, наш український суд, який має прийняти рішення. А укладання будь-яких алгоритмів, що обмежують дискреції суду, я вважаю неконституційним", – сказав він.

  За словами Гетманцева, у суду є всі можливості визначити розмір компенсації, і якщо необхідно, то суд може вимагати міжнародний аудит.

  "У нього є для цього всі ті ж інструменти, які є і в інших справах. Будь ласка, замовляй експертизу. Не подобається тобі ця експертиза, замовляй рецензію на експертизу або іншу експертизу", – сказав депутат.

  Щодо юрисдикції розгляду подібних справ, на думку Гетманцева, це буде залежати від того, що буде оскаржуватися.

  "Якщо ми говоримо про господарські відносини, то, напевно, це господарський суд. Але в адміністративному теж можна розглядати ці справи, якщо вони пов'язані з визнанням недійсним акта держорганів", – сказав він.

  Гетманцев підтвердив інформацію джерела "НВ Бізнес" про те, що поки що немає готової версії проєкту закону 2571, яка б повністю влаштовувала обидві сторони: владу і МВФ.

  "Ми дуже поважаємо позицію наших партнерів з усіх питань, ми поважаємо, ми дискутуємо, ми в діалозі, однак ми ще більше поважаємо позицію нашої країни. І якщо якесь рішення виявляється неконституційним, то ми, найімовірніше, не зможемо прийняти неконституційне рішення. Тому ми дискутуємо цей закон у комітеті із залученням Кабміну. Ми працюємо над тим, щоб була якась версія, скажімо так, компромісна, але її ще немає. Все, що там якось "вивалювалося" в пресу через що-небудь, це були просто якісь робочі варіанти без ніякого статусу взагалі", – сказав він.

  Нагадаємо, шостий апеляційний суд Києва за клопотанням "ПриватБанку" призупинив розгляд скарги на рішення Окружного адміністративного суду про скасування націоналізації "ПриватБанку" до розгляду у Великій палаті Верховного Суду справи за позовом сім'ї Суркісів.

   

  Попередній матеріал
  Війна з РФ: окупанти атакували 13 разів, біля Красногорівки зі 152-мм артилерії – поранені два бійці ЗСУ
  Наступний матеріал
  Реформа харчування в ЗСУ: після пів року судів військові частини таки перевели на нову систему
  Loading...

  Фахівці МВФ повідомили про прогрес у роботі з Україною – подробиці

  Українці відстають від поляків за рівнем доходу майже вчетверо – МВФ

  МВФ підрахував, скільки втратить світова економіка через епідемію коронавірусу

  В Україну приїдуть експерти Міжнародного валютного фонду – причина

  МВФ, вибори на Донбасі та допомога США – про що говорив Зеленський у Мюнхені

  Зеленський зустрівся з головою МВФ: говорили про хід судової реформи в Україні