Дмитро Боярчук в ефірі програми 'ІнфоДень'
Дмитро Боярчук в ефірі програми 'ІнфоДень' 5 канал

МВФ виступає не лише проти повернення "ПриватБанку" ексвласникам – пояснення економіста

Читайте по-русски
Міжнародний валютний фонд не вказує Україні, як діяти з "Приватом", а чекає від неї власних кроків, вважає Дмитро Боярчук

Виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень "CASE Україна" Дмитро Боярчук в ефірі програми "ІнфоДень" на "5 каналі" розповів, який кінець історії з націоналізацією "ПриватБанку" бачать міжнародні фінансові партнери України.

"МВФ й інші кредитори не просто хочуть, щоб "ПриватБанк" не повернувся у власність. Вони хочуть, щоб з колишніх власників стягнули ті 5 мільярдів доларів, які держава повинна була туди вкласти. Вони – люди досить чемні і не говорять так прямо, проте це питання останні пів року висить у повітрі", – сказав Боярчук.

Він додав: "Коли МВФ приїжджає в Україну, вони не можуть чітко артикулювати: "Що ж ми від вас хочемо". Вони не можуть сказати, у якому вигляді це повинно бути. Чи це повинно бути у якомусь терміні ув'язнення для пана Коломойського, чи у грошових стягненнях... Вони хочуть, щоб ми сказали, що ми можемо, а вони скажуть, це так, чи ні".

"Якщо "ПриватБанк" повернеться у власність колишніх власників – це буде повна катастрофа, я вважаю. Всі припущення, на яких базуються вкладення в Україну, будуть зруйновані. Важко передбачити, яка це буде реакція. Не думаю, що буде якийсь розвиток відносин і сприйняття України, як території, де можна жити без інвестиційних нянь, робити бізнес не вибудовуючи якісь особливі відносини з адміністрацією.Будуть дивитися на цей маркер – чи будуть повертати гроші від Коломойського, чи не будуть. Вийти і сказати, що "ми з цим дядькою з бородою не дружимо, він ніяк на рішення не впливає" – це одне. А інше – це зобов'язати його повернути гроші, які, як вважається, він присвоїв", – резюмував економіст.

Повне відео розмови дивіться за посиланням:

Нагадаємо, Верховний Cуд переніс розгляд справи за позовом родини Суркісів проти "ПриватБанку".

Попередній матеріал
Верховний Суд відклав на невизначений термін розгляд справи Суркісів проти "ПриватБанку"
Наступний матеріал
Виконавчим директором Фонду соцстрахування стала Олена Дума
Loading...

Суд у справі "ПриватБанку" переносять, щоб отримати кредит від МВФ – Кушнірук

У FP пояснили, чому Зеленський боїться переступити через Коломойського

Непокоїв Коломойський і скаржилися на "обман із землею": місія МВФ поїхала без результатів – ЗМІ

"Над усіма "справами банкірів" нависла тінь Коломойського" – економіст Фурса про розвиток подій і реакцію МВФ

Справа на 7,5 млрд: чому суд списав Коломойському борг перед "ПриватБанком" та як реагуватиме МВФ

Зеленський і "ПриватБанк": чи захищатиме президент інтереси держави і чи притягне Коломойського до відповідальності