Якщо держава втручатиметься в процес регулювання цін, то зростання цін на продукти може бути різким, активним і короткочасним. Про це в ефірі ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказав генеральний директор директорату агропромислового розвитку Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Микола Мороз.
Але, за його словами, ці інструменти матимуть негативний вплив у майбутньому, тому що потім виробники скоротять виробництво і країна зайде в новий цикл росту цін.
"Ці інструменти можуть бути шляхом, який зараз відбувається, проведення моніторингу запасів на внутрішньому ринку і комунікації з виробниками, щоб наш ринок був наповнений продуктами. Є ще один варіант, який ми також можемо розглядати, не враховуючи товарних інтервенцій – це скорочення собівартості виробництва. Це не швидкий процес, але він найбільш перспективний з точку зору розвитку економіки. Тобто йде здешевлення кредитів для сільськогосподарських керівників. Ми говоримо про те, що вони можуть поліпшувати технології, знижувати собівартість і, відповідно, в подальшому ціни залишатимуться стабільними", – розповів Мороз.
На його думку, ціни вже досягли свого максимуму за нинішніх умов, тому що на Україну істотний вплив чинить світовий ринок, де найближчим часом відбудеться стабілізація цін.
"Деякі ціни в нас обмежені споживчим попитом. Це ціни молочної і м’ясної групи, вони не можуть істотно підійматися, і ціни на продукти, які зараз найбільше подорожчали – це цукор і олія. Вони також стабілізуються, тому що досягли свого максимуму для споживача", – підсумував Микола Мороз.
Нагадаємо, що експерти прогнозують навесні зростання цін на зернові, овочі та фрукти, а інфляція в цей період становитиме 7-8%.