Газ
Газ 5 канал / Час. Підсумки тижня

Міненерго: За пів року побутові споживачі переплатили газзбутам 8,4 мільярда – подробиці

  Читайте по-русски
  Cередня ціна регіональних газопостачальних компаній на 36% перевищувала ціну ГК "Нафтогаз України"

  У другому півріччі 2020 року побутові споживачі переплатили регіональним газопостачальним компаніям за газ 8,4 млрд гривень. Про це мовиться в пояснювальній записці до проєкту урядової постанови № 1236.

  "За нашими оцінками, у серпні – грудні 2020 року через наявність домінуючого положення у регіональних газопостачальних компаній побутові споживачі переплатили 8,4 млрд грн або 670 гривень на кожного абонента", – зазначається в записці, що готувалася Міненергетики.

  За даними Міненерго, протягом вказаного періоду середня ціна регіональних газопостачальних компаній на 36% перевищувала ціну ГК "Нафтогаз України". При цьому, доля цих постачальників у сегменті продажу газу для потреб побутових споживачів становила понад 90%.

  ГК "Нафтогаз України" в лютому встановила своїм клієнтам ціну на газ на рівні 6,86 грн/куб. м із ПДВ, яка є нижчою за рекомендовану урядом.

  Як пояснили в "Нафтогазі", знизити ціну вдалося за рахунок встановлення мінімальної власної націнки.

  При цьому, як наголосили в компанії, ГК "Нафтогаз України" закуповує газ на умовах, які є доступними іншим постачальникам.

  Як повідомляв 5.UA, 18 січня Кабмін тимчасово встановив граничну ціну на газ для населення

  Довідково: із 1 січня в Україні зросла вартість газу та був скасований – тим же Кабінетом Міністрів – пільговий тариф на електроенергію. Країною прокотилися численні акції протесту. Люди перекривали дороги та пікетували облгази.

  Своєю чергою в Міжнародному валютному фонді висловили стурбованість тим, що український уряд вирішив повернутися до регулювання цін на газ для побутових споживачів, адже Україна роками обіцяє МВФ лібералізувати ринок газу.

  Попередній матеріал
  Убивство Бандери й окупація Криму: Netflix випустив новий серіал, у якому мовиться про Україну
  Наступний матеріал
  Україна наклала санкції на 13 російських авіакомпаній через польоти в окупований Крим
  Loading...