mns.gov.ua

Зимова риболовля: у ДСНС нагадали, як допомогти людині, яка провалилася під лід

Читайте по-русски
Водолази радять не панікувати

Як правильно поводитися на кризі та що робити, якщо ви провалилися у воду. Відповіді на ці запитання дали рятувальники Київського гарнізону, а водолази столичної служби порятунку "101" провели показово-профілактичний рейд, під час якого поспілкувалися з рибалками і відпрацювали дії з порятунку постраждалих. Поради рятувальників слухав журналіст "5 каналу" Юрій Пугач.

У зв'язку з потеплінням перебувати на льоду стає дедалі небезпечніше. Та це не зупиняє рибалок у столиці продовжувати займатися улюбленою справою. Саме тому рятувальники сьогодні вийшли на рейд.

Якщо рибалите не один, тримайте дистанцію. Трьох метрів достатньо. А ще перевіряйте товщину криги. Менше семи сантиметрів – можете провалитися.

"Інформаційно-роз'яснювальна робота серед населення проводиться 2-3 рази на тиждень. Серед рибалок – коли є морози, а також у різні пори року. Зимою це більш актуально", – розповіла інспекторка відділу запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС Києва Тетяна Овчиннікова.

Більш актуально, бо і небезпека більша. Та рибалки запевняють: своєї справи не кинуть, адже лід іще товстий. А багато з них, навпаки, чекали, коли потепліє.

Від початку року на водоймах столиці у воду провалилося восьмеро людей. Чотирьох вдалося врятувати. Та ще четверо померли. Саме тому водолази столичної служби порятунку 101 показали, як поводитися потерпілим у таких ситуаціях.

Старша водолазка служби порятунку запевнила: головне в екстремальних ситуаціях – не панікувати. Бо це найбільший ворог.

Рятувальники закликають бути небайдужими. Допомогти людині, яка опинилася в біді, може кожен, і для цього не обов'язково лізти у воду.

"Перехожий іде і бачить, що людина провалилася, а сам боїться підійти настільки близько, щоб простягнути руку. То він може взяти палицю, людина може вхопитися і триматися, і таким чином врятуватися", – каже старша водолазка аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС Києва Оксана.

Також обов'язково потрібно покликати на допомогу. Іноді саме перехожі можуть урятувати життя.

"Вчора був дуже показовий приклад, коли дитина в Гідропарку перебувала на льоду, і лише завдяки небайдужому чоловіку, який був там на місці... Він врятував цю дитину ще до прибуття наших водолазів", – повідомила голова прес-служби ДСНС Києва Світлана Водолага.

А водолази запевняють: нині найбільше таких випадків стається саме з рибалками.

"Для рибалок порада: купіть собі жилет рятувальний. Це ваш помічник. І ніколи не пийте, коли йдете на лід, на воду, у воду. Тому що в алкогольному сп'янінні дуже багато випадків, коли ми дістаємо вже тіла людей", – зазначила старша водолазка аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС Києва Оксана.

Та рибалки, які були поряд, переконують: алкоголь із собою на лід не беруть, а гріються винятково теплим одягом і чаєм.

Подивитися на відпрацювання рятувальних заходів та послухати про те, як допомогти людині, що тоне, запрошували і рибалок. Та всі вони відмовилися. Поки є змога і час – вирішили довше позайматися улюбленою справою і посидіти біля ополонок. 

Юрій Пугач, Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
Ціни на продукти в Україні найближчим часом повинні стабілізуватися – Мороз
Наступний матеріал
Акція на підтримку Стерненка: затримано 17 осіб
Loading...

Після п'ятьох смертей на водоймах: рибалкам вкотре нагадали про правила поведінки на кризі

На Запоріжжі рибалка провалився під кригу – його врятували працівники ДСНС

Рибалкам нагадали, як уникнути небезпеки під час танення криги

У Дніпро запустили понад 3 тони риби та очистили дно – відео

У Черкасах рибалки самостійно зариблюють Дніпро – у чому причина

У Черкасах пройшов чемпіонат з рибальства: про секрети ловлі хижаків та результати змагань