ПриватБанк
ПриватБанк politeka.net

"ПриватБанк" виграв у компанії Коломойського справу щодо рефінансування – рішення суду

  Читайте по-русски
  Верховний Суд ухвалив рішення на користь "ПриватБанку" за позовом колишніх власників, таким чином "ПриватБанк" не повертатиме Нацбанку рефінансування

  11 червня "ПриватБанк" виграв у суді по справі за позовом ПрАТ "Ерлан" про зобов'язання банку погасити заборгованість за кредитом рефінансування перед Нацбанком. Про це йдеться у прес-релізі банку, що є в розпорядженні "Укрінформу".

  "11 червня 2019 року "ПриватБанк" здобув перемогу у Великій Палаті Верховного Суду в справі за позовом ПрАТ "Ерлан" до НБУ та АТ КБ "ПриватБанк" про зобов'язання "ПриватБанку" погасити заборгованість за кредитом рефінансування перед НБУ", – йдеться у повідомленні.

  У банку зазначають, що ПрАТ "Ерлан", яке пов'язане з колишніми власниками банку, намагалося довести зловмисну змову й бездіяльність НБУ та державного "ПриватБанку" і в судовому порядку зобов'язати банк погасити заборгованість перед НБУ, чим припинити іпотеку та звільнити майно, передане товариством у забезпечення виконання зобов'язань "ПриватБанку" перед НБУ за кредитом.

  Однак, йдеться у прес-релізі, Велика Палата Верховного Суду відмовила в задоволенні позову, зробивши при цьому декілька важливих для всієї банківської спільноти правових висновків.

  Як повідомляв 5.UA, "ПриватБанк" подав апеляційні скарги на рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності націоналізації "Приватбанку". 

  Як повідомляв 5.ua, 18 квітня суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку". Того самого дня глава держави Петро Порошенко наголосив: якщо "ПриватБанк" повернуть Коломойському, то це загрожує країні дефолтом і новою економічною кризою. Багато ЗМІ, в тому числі й Financial Times, писали, що в разі перемоги Зеленського на виборах його патрон Коломойський скористається нагодою та спробує повернути собі "ПриватБанк".

  Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку та акціонерів "ПриватБанку", найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію установи. Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію Україна витратила понад 155 млрд грн. У лютому 2019 року стало відомо, що колишні власники банку Коломойський та Боголюбов у суді почали процес оскарження рішення уряду про націоналізацію. Першого квітня суд завершив розглядати позов Коломойського по суті, а наступного дня почалися судові дебати між сторонами процесу. Розгляд справи продовжили 18 квітня в закритому режимі. Додамо, колишній акціонер "ПриватБанку" Ігор Коломойський говорив, що після виборів Президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією банку "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу. 

  Загалом у судах як в Україні, так і за кордоном перебуває близько 240 справ, пов'язаних з націоналізацією "ПриватБанку" і боргами його колишніх власників за кредити рефінансування.

  Попередній матеріал
  Порушення бойовиками мирних домовленостей відбувається з дозволу офіцерів РФ – генерал США
  Наступний матеріал
  На Міятович чекають "потьомкінські села" в окупованому Криму – Клімкін
  Loading...