Приватбанк
Приватбанк Фото із відкритих джерел

Скасування націоналізації: якщо реалізувати рішення суду, "ПриватБанк" знову стане неплатоспроможним – НБУ

  Читайте по-русски
  Ситуація вплине і на валютний ринок, і на інфляцію в країні, – наголосив Чурій

  Національний банк змушений буде знову визнати "ПриватБанк" неплатоспроможним у випадку реалізації рішення суду про скасування націоналізації. Про це повідомив заступник чільника НБУ Олег Чурій, передає "5 канал".

  Чурій зазначив, що капітал "ПриватБанку" становить наразі 17 млрд грн і якщо забрати вкладені під час націоналізації 155 млрд грн – з'явиться величезна дірка в капіталі. Як наслідок – банк буде знову неплатоспроможним. А це буде впливати і на валютний ринок, і на інфляцію, резюмував управлінець.

  Водночас "ПриватБанк" подав позов проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова до Канцлерського суду штату Делавер, США. Про це повідомила прес-служба банку.

  "ПриватБанк" вимагає відшкодування збитків у розмірі кількасот мільйонів доларів США. Позаяк банк зазнав збитків унаслідок протиправних дій, вчинених його колишніми власниками та наближеними до них особами.

  Як зазначають у "Приваті", підставою для позову є низка схем, які мають ознаки шахрайства. Зокрема, за інформацією американського юридичного видання Law360 – попередні власники відмивали мільярди доларів через підставні компанії в Делавері. Вони виводили кошти з фінустанови та купували за них підприємства та нерухомість у Сполучених Штатах.

  Попередній матеріал
  У МВФ розповіли, за яких умов поновлять співпрацю з Україною
  Наступний матеріал
  Мін'юст вніс главу АП Богдана в люстраційний реєстр
  Loading...