ПриватБанк
ПриватБанк politeka.net

Обидва рішення Окружного адмінсуду Києва щодо незаконності націоналізації "Приватбанку" оскаржив Нацбанк

  Читайте по-русски
  В НБУ також звернули увагу на окремі аргументи суду, що стали підставою для ухвалення цих оскаржуваних судових рішень

  У п'ятницю, 24 травня, Національний банк України подав апеляційні скарги на два рішення Окружного адміністративного суду міста Києва. Про таке повідомляє прес-служба НБУ.

  "Національний банк України 24 травня подав апеляційні скарги на два рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року у справі №826/7432/17 за позовом Коломойського І. В. про скасування рішення про виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "ПриватБанк" з ринку за участю держави та у справі №826/13813/17 за позовом колишнього акціонера банку кіпрської компанії "Тріантал Інвестментс ЛТД" про скасування рішення комісії НБУ про визначення переліку пов'язаних осіб з "ПриватБанком", – ідеться в тексті повідомлення.

  Крім того, Національний банк України звернув увагу на окремі аргументи суду, що стали підставою для ухвалення цих оскаржуваних судових рішень.

  Зокрема, на думку фахівців НБУ, Окружний адміністративний суд м. Києва повністю проігнорував встановлення Національним банком потреби "Приватбанку" в його докапіталізації; невиконання "Приватбанком" та його акціонерами І. Коломойським та Г. Боголюбовим програми фінансового оздоровлення щодо докапіталізації банку, що і стало підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних; зробив хибні висновки, що підставою для прийняття рішення були лише доповідні записки структурних підрозділів НБУ, що не відповідає дійсності.

  "Суд неправильно застосував норми матеріального права щодо суті кредитних ризиків та формування резервів під них та дійшов хибного висновку, що кредитні ризики розраховуються банками виключно за кредитними договорами, за якими є прострочення виконання, а у всіх інших випадках резерви за активними операціями взагалі не мають формуватися. Крім того, суд не зміг надати визначення поняттю "активна операція" та прирівняв його до поняття "невиконана операція", – зазначили в НБУ.

  "Рішення щодо переходу ПАТ "ПриватБанк" у власність держави та інші рішення, які супроводжували цей процес, були підготовлені, скоординовані та ухвалені на державному рівні задіяними державними органами у чіткій відповідності до статті 41.1 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Це рішення дозволило захистити понад 20 млн громадян України, які зберігають кошти в цьому банку та користуються його сервісами. Зокрема, 3,2 млн пенсіонерів та 1,6 млн представників інших соціально незахищених верств населення", – підсумували у повідомленні.

  Нагадаємо, Національний банк змушений буде знову визнати "Приватбанк" неплатоспроможним у випадку реалізації рішення суду про скасування націоналізації. Про це повідомив заступник очільника НБУ Олег Чурій.

  Попередній матеріал
  Партія Вакарчука назвала вимоги до своїх майбутніх депутатів
  Наступний матеріал
  Повернення миру на Донбас: Зеленський і Меркель провели телефонну розмову
  Loading...

  Нацбанк відібрав ліцензію у банку "Фінансова Ініціатива"

  НБУ внесе зміни до правил користування платіжними картами

  Грошові перекази в Україну: в НБУ розповіли, з яких країн надходить найбільше коштів

  Рішення суду за позовами Коломойського: посли G7 висловили стурбованість

  У Нацбанку розповіли, що відбувається з курсом гривні

  Що буде з доларом в Україні: у НБУ дали прогнози