У руках Коломойського відтепер монополія на виробництво і постачання рідкого хлору, необхідного для знезараження питної води – йдеться у новому випуску проєкту журналістських розслідувань "Спостерігач".
Журналісти з'ясували, як у 2018-му підприємство "Дніпроазот", що належить олігарху, уже поставило країну на межу екологічної катастрофи, воно припинило роботу – і в результаті до відключення води в окремих містах залишалися лічені години.
Причиною зупинки виробництва експерти називають тодішнє бажання Коломойського виторгувати дешевий газ для свого підприємства. Утім, як з'ясували журналісти, на перешкоді його планам стали Антимонопольний комітет, СБУ та невелика Аульська хлоропереливна станція – унікальне підприємство, яке розливає хлор у необхідні для водоканалів ємності.
Одразу після цього підконтрольний Коломойському "Дніпроазот" запропонував Дніпропетровській обласній раді приватизувати Аульську станцію – і та радо погодилася, каже "Спостерігач".
Відомо, що у вересні 2019-го влада провела аукціон із продажу станції, і за 30 млн грн Аульська ХПС дісталася у власність компанії ТОВ "Агенція "МегаПлюс". Як повідомляється, її керівником за 10 днів до приватизації став Андрій Іванович Житніков – він також є підписантом у ТОВ "Кременчуцька металургійна компанія". Останню журналісти ідентифікують як підприємство з групи впливу "Привату" – таким чином, Ігор Коломойський завдяки нинішній владі довершив свою хлорну монополію не лише виробництвом, а й розливом та постачанням.