відкриті джерела

"Укрнафта" пропонує борг перед держбюджетом покрити неіснуючим газом – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Як з'ясували журналісти, НАК "Нафтогаз" готовий піти на мирову з олігархом Коломойським, який контролює "Укрнафту"

За минулий 2019 рік бюджет України недорахувався рекордних понад 70-ти млрд грн. Як повідомляють журналісти "Спостерігача", понад 15 млрд грн – шосту частину від цієї суми – заборгувало бюджету контрольоване олігархом Ігорем Коломойським державне підприємство "Укрнафта".

Розслідувачі зазначають, що новий голова наглядової ради "Укрнафти", Юрій Вітренко, зайняв доволі миролюбну позицію щодо групи "Приват": спільна позиція Вітренка та "Укрнафти" – це так звані взаєморозрахунки. Розрахуватися перед бюджетом вони пропонують... повітрям, точніше газом, якого вже багато років не існує в природі, з'ясували журналісти.

Зазначається, що видобуте у 2006-му блакитне паливо було у примусовому порядку відібране "Нафтогазом" і продане населенню за пільговою ціною. "Укрнафта" вважає, що "Нафтогаз" винен їй за нинішніми цінами понад 10 млрд гривень, каже "Спостерігач". І розслідування журналістів показало, що нині "Нафтогаз" готовий піти на мирову з Ігорем Коломойським.

"Схема погана тим, що із бюджету намагаються вийняти 30 млрд грн, яких там просто немає, і погасити податковий борг. Не зрозуміло, кому це треба і навіщо. Тобто зрозуміло, навіщо це потрібно акціонерам "Укрнафти", – каже енергетичний експерт Дмитро Марунич.

Виходить парадоксальна ситуація, роблять висновок журналісти, – протягом багатьох років група "Приват" викачувала ресурси з напівдержавної "Укрнафти". Націоналізувати збитки і приватизувати прибутки – так експерти коротко описують бізнес-модель Ігоря Коломойського.

Попередній матеріал
Велика Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу – що далі
Наступний матеріал
У двох областях через негоду знеструмлено 602 населені пункти – подробиці
Loading...