Брати Суркіси
Брати Суркіси Фото "Главком"

Чиїми грошима Суркіси поповнювали депозити у "ПриватБанку" – розслідування Kroll

  Читайте по-русски
  "ПриватБанк" був частиною шахрайської схеми принаймні 10 років до націоналізації, через що втратив не менше ніж $5,5 млрд, йдеться в матеріалі

  Кошти на депозитах англійських компаній Суркісів виявилися кредитами, які "ПриватБанк" видав своїм пов'язаним особам в 2008–2010 роках, повідомляє "Новое время" з посиланням на американське видання Chicago morning star.

  Згадане джерело опублікувало фрагмент розслідування агентства Kroll про те, як ексвласники "ПриватБанку" виводили з нього гроші. Згідно з цією інформацією, в 2008–2010 роках низка компаній, пов'язаних із "ПриватБанком", отримала кредити від кіпрського "ПриватБанку" на загальну суму $361 млн.

  "Кредити на загальну суму $361 млн були згруповані частинами, в рамках яких видавалися з різницею в кілька хвилин, відразу після чого вони були спрямовані через мережу транзакцій між рахунками пов'язаних компаній, у якій немає очевидної комерційної мети", – йдеться в розслідуванні.

  За версією Kroll, ті ж кошти були згодом депоновані в "ПриватБанку": спочатку на термін до 2 років на момент внесення застави на низці рахунків, з яких пізніше кошти перенаправили  на депозитні рахунки шести компаній: Sofinam Investments, Lumil Investments, Berlini Commercial, Camerin Investments, Sunnex Investments і Tamplemon Investments. Всі вони були зареєстровані в один день за однією адресою і перебували під юрисдикцією Британських Віргінських Островів.

  "Ці шість власників рахунків представляли близько 80% від загальної суми, внесеної в заставу на депозитах на Кіпрі, на загальну суму $245 млн ... Відсотки, отримані за депозитами, були значно вищі, ніж відсотки, що приєднуються за кредитами. Позики, мабуть, є частиною більш великої довгострокової схеми, відповідно до якої позики, видані "ПриватБанком" Кіпру, були перероблені і погашені новими позиками, виданими під виглядом законного корпоративного кредитування", – йдеться у звіті Kroll.

  Сказано також, що хоча позики, видані і спрямовані на рахунки вкладників, нині погашені, джерело коштів, за якими вони були погашені, ще не до кінця зрозуміле, оскільки в ньому задіяно кілька рівнів перероблення кредитів.

  Розслідування з'ясувало, що за цією схемою з "ПриватБанку" було виведено близько $150 млн, включаючи кредитні кошти і відсотки. Згідно зі звітом Kroll, гроші були переведені на низку рахунків у банку Кіпру.

  Дослідження показало, що всі шість депозитних рахунків, згаданих у звіті, ведуть до Григорія та Ігоря Суркісів, ділових партнерів Ігоря Коломойського, одного з найбільших акціонерів "ПриватБанку" до його націоналізації. Суркіси намагалися довести в судах, що вони не були пов'язані з колишніми власниками "ПриватБанку", і наполягали на тому, що процедура bail-in (конвертація депозитів пов'язаних з банком осіб в його капітал – технічна процедура націоналізації "ПриватБанку") була незаконною.

  Одночасно з судовим розглядом в Україні Ігор Суркіс і згадані шість компаній подали позов до Високого суду Лондона. В позові, всупереч позиції Суркісів в українських судах, заявлений ​​очевидний зв'язок між братами Суркісами та Ігорем Коломойським.

  15 червня 2020 року Велика палата Верховного Суду України постановила закрити справу сім'ї Суркісів проти Національного банку України.

  Незалежне розслідування діяльності "ПриватБанку", проведене Kroll, яке тривало з 2016 по 2017 рік, показало, що "ПриватБанк" був частиною великомасштабної схеми скоординованого шахрайства протягом принаймні 10 років до націоналізації банку, в результаті чого банк втратив не менше ніж $5,5 млрд. Ця інформація вказана в результатах розслідування, поданих НБУ в січні 2018 року.

  Попередній матеріал
  Окупанти проводять ротацію бойовиків на Донбасі під час "режиму тиші" – розвідка
  Наступний матеріал
  У РФ виявлено могили російських військових, які загинули на Донбасі – ВВС
  Loading...