Боголюбов та Коломойський , 'ПриватБанк'
Боголюбов та Коломойський , 'ПриватБанк' фото РБК-Україна

"ПриватБанк" подав до суду в США змінений позов проти Коломойського і Боголюбова – ЗМІ

  Читайте по-русски
  У позові змінилася зазначена сума, яку колишні власники відмили у Штатах

  Представники "ПриватБанку" заявили а американському суді, що його колишні власники відмили у США майже 800 мільйонів доларів. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  Видання повідомляє, що перевіривши додаткові банківські документи, банк подав до суду у штаті Делавер 21 липня змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У ньому стверджується, що обидва відмили 660 мільйонів доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 мільйонів доларів через інші американські компанії. Банк вимагає від колишніх власників відшкодування на суму в сотні мільйонів доларів.

  Зазначається, що свій первісний позов "Приватбанк" подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року, тоді звинувативши колишніх власників у відмиванні у США 623 мільйонів доларів. Справа далі перебуває в процесі розгляду.

  У новому документі йдеться, зокрема, про те, що, як стверджує "ПриватБанк", іще 86 мільйонів доларів понад суми первісного позову Коломойський і Боголювов відмили в період 2008–2010 років, вивівши ці кошти на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку "Ренесанс-капітал".

  Як стверджується в позові, обидва скупили активи у США на суми в сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позикам, що їх видавав "Приватбанк" різноманітним компаніям, які контролювали самі ж олігархи. Далі, стверджує банк, ці кошти відмивалися у США через заплутану схему оборудок.

  Національний банк України звинувачує Коломойського і Боголюбова в тому, що вони використовували "ПриватБанк" як свою особисту скарбничку, і стверджує, що понад 90 відсотків позик, виданих банком за часів перебування в їхній власності, пішло пов’язаним із ними ж особам і структурам.

  У грудні 2016 року держава націоналізувала "ПриватБанк" через побоювання, що цей найбільший комерційний банк у країні може збанкрутувати через нестачу капіталу на суму в 5,5 мільярдів доларів.

  Попередній матеріал
  У Бердянську 19 працівників "швидкої" захворіли на коронавірус
  Наступний матеріал
  Дев'ять областей України не готові до послаблення карантину
  Loading...

  "Судді не відчувають захисту державою": голова ВСУ заявила про тиск на установу

  Президент-корупціонер: як Зеленський не платив податки під час війни – "Спостерігач"

  Під КСУ, який розглядає справу, що загрожує "ПриватБанку", влаштували перфоманс

  В НБУ пояснили, чи вплине відставка Смолія на ситуацію з "ПриватБанком" – подробиці

  Конституційний Суд відновив справу, яка загрожує націоналізації "ПриватБанку" – ЗМІ

  Верховний Суд став на сторону НБУ у справі Суркісів проти "ПриватБанку"