Велика Палата ВСУ
Велика Палата ВСУ "5 канал" / Леся Головата

Верховний Суд став на сторону НБУ у справі Суркісів проти "ПриватБанку"

Читайте по-русски
Три роки Суркіси оскаржували статус пов’язаних осіб із колишніми власниками банку та намагалися повернути мільярд гривень депозитів

Верховний Суд України в понеділок, 15 червня, закрив провадження у справі родини Суркісів проти "ПриватБанку". За перебігом засідання стежила кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Суд розглядав, чи законна конвертація 1 млрд гривень депозитів родини Суркісів під час націоналізації банку.

Три роки Суркіси оскаржували статус пов’язаних осіб із колишніми власниками банку та намагалися повернути мільярд гривень депозитів, які були конвертовані під час націоналізації в акції "ПриватБанку".

Упродовж десяти днів сім’я Суркісів може подати новий позов – уже в цивільному суді.

Нацбанк України, своєю чергою, клопотав про закриття провадження, оскільки суд має враховувати норми нещодавно ухваленого банківського закону.

Довідково: Суркіси намагаються довести, що вони не є особами, пов'язаними з ексвласниками "ПриватБанку", і на цій підставі скасувати конвертацію їхніх грошей у капітал "ПриватБанку" за процедурою bail-in. Загалом під bail-in потрапили гроші пов'язаних осіб (не тільки Суркісів) на загальну суму 29,4 млрд гривень.

Справа Суркісів – одна з ключових щодо "ПриватБанку". Від неї залежить відновлення процесу щодо оскарження націоналізації установи.

Зазначимо, справа супроводжується заявами про те, що на суди тиснуть, а представник Міністерства юстиції займає зовсім не позицію держави.

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2020 року за клопотанням державного виконавця Мін'юсту суддя Печерського районного суду Києва Підпалий, вирішуючи питання щодо роз'яснення ухвали про забезпечення позову шести офшорних компаній, пов'язаних із Суркісами, розгляд якого зупинено ще в 2017 роцістав на бік позивачів, тобто Суркісів.

Попередній матеріал
Держзрада Януковича: як свідчили Порошенко і Яценюк у суді – сюжет
Наступний матеріал
Обрання запобіжного заходу Стерненку: активіст Виговський розповів про затримання під судом – включення
Loading...

Велика палата ВСУ взялася за справу Суркісів проти "ПриватБанку"

Суд вперше застосував норми "анти-Коломойського" закону

"ПриватБанк" дозволив знімати готівку з картки через каси торгових закладів

"ПриватБанк" поповнить держбюджет на майже 25 млрд грн

"Коломойський ніколи не інвестував своїх грошей": бізнес-партнер олігарха розповів, як той купував активи в США за рахунок "Привату"

Фурса: в українських судах Суркіси доводять, що не пов'язані з Коломойським, а в Лондоні – навпаки