Конституційний Суд
Конституційний Суд "5 канал" / Петро Троць

Конституційний Суд відновив справу, яка загрожує націоналізації "ПриватБанку" – ЗМІ

  Читайте по-русски
  У ФГВФО просять Зеленського скликати засідання РНБО через "загрозу нацбезпеки в економічній сфері"

  Конституційний Суд України раптово повернуся до розгляду правомірності закону про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Справа за поданням Верховного Суду пролежала "на полиці" більше як 4 роки. Серед іншого, цей позов може загрожувати і легітимності націоналізації "ПриватБанку".

  Про це повідомляє видання НВ із посиланням на лист директора-розпорядника ФГВФО Світлани Рекрут до президента Володимира Зеленського, який є у розпорядженні редакції.

  Як мовиться в листі, задоволення КСУ цього подання в повному обсязі – загрожує "миттєвим виведенням за межі правового поля усього інституту системи гарантування вкладів, виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків".

  Керівництво ФГВФО вказує, що наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні матимуть "катастрофічний характер" – як для діяльності самого Фонду, так і для Кабінету Міністрів, І Національного банку, і для стабільності усієї фінансової системи України.

  Якщо конкретніше, то Рекрут вказує, що це може призвести до:

  • неможливості вивести неплатоспроможні банки з ринку та задовольнити вимоги вкладників й інших кредиторів таких банків;
  • скасування вимог до пов'язаних із неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування збитків;
  • неможливості виконання взятих на Україну зобов'язань щодо дійсних міжнародних програм і меморандумів.

  "Крім цього, важливим питанням також є питання легітимності прийнятих Фондом рішень із дня прийняття закону, в тому числі по АТ КБ "ПриватБанк", – окремо попереджають у ФГВФО.

  Враховуючи усе перераховане, директор-розпорядник Фонду просить Зеленського скликати засідання РНБО через "загрозу нацбезпеки в економічній сфері".

  Нагадаємо, нещодавно Верховний Суд став на сторону НБУ у справі Суркісів проти "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  Ляшко назвав причину спалаху коронавірусу на Львівщині
  Наступний матеріал
  У Грузії затримали трьох українців за підозрою в наркоторгівлі
  Loading...