Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Аудит "Укроборонпрому" вже розпочався – Порошенко

  Читайте по-русски
  До аудиту допущена одна з чотирьох всесвітньо відомих компаній, якій довіряють у світі. А завдання Президента – забезпечити, щоб ніхто не перешкоджав розслідуванню

  Президент Петро Порошенко заявив, що аудит державного концерну "Укроборонпром" вже розпочався. Про це він сказав під час публічної дискусії з представниками позапартійної ініціативи Виборча рада UA та коаліції громадських організацій "Реанімаційний пакет реформ", повідомляє "Укрінформ".

  "Аудит розпочався. Аудит розпочався з того, що прийнято відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України, яким зобов'язали "Укроборонпром" надати необхідні документи, в тому числі йдеться про зняття грифу таємності, і підібрати тих аудиторів, які матимуть доступ до державної таємниці для того, щоб зробити чесний і неупереджений аудит, який викликає довіру", – підкреслив Порошенко.

  Глава держави зауважив, що аудит "коштує мільйони й мільйони доларів, які треба сплатити з державного бюджету".

  За словами Порошенка, відповідне рішення РНБО ініційоване, щоб перевірити, чи правдиві дані, викладені в журналістському розслідуванні програми "Наші гроші" щодо ймовірної корупції в "Укроборонпромі".

  "Бо з будь-якими матеріалами розслідування треба йти в правоохоронні органи, а стаття в найшанованішому виданні – це просто інформація, тим паче, що вона взята з витоку, який відбувся в правоохоронних органах", – сказав глава держави.

  Президент також наголосив, що до аудиту допущена одна з чотирьох всесвітньо відомих компаній, якій довіряють у світі, і наголосив, що його завдання – забезпечити, щоб ніхто не перешкоджав розслідуванню

  "Я наголошую, що за три роки в мене не було жодного випадку, коли були б розслідування будь-яких правоохоронних органів і коли будь-хто в будь-який час втрутився в це розслідування. Навпаки, там, де є розслідування по оборонпрому, стосується директорів заводів, стосується директорів фірм або стосується навіть пана Гладковського, було сказано: "Винен – розслідуйте і притягайте", – заявив він.

  Порошенко також звернув увагу, що розслідування стосовно ймовірної корупції в "Укроборонпромі" з'явилося саме перед президентськими виборами.

  "Три роки в розслідуванні не було жодного прогресу. За рік до виборів був організований виток інформації. Рівно за місяць до виборів не випадково ця інформація була оприлюднена. Пройшов місяць. Реакція Президента абсолютно чітка", – сказав Порошенко.

  По-перше, як зауважив глава держава, було невідкладно звільнено першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, який фігурував у журналістському розслідуванні.

  "Не тому, що доведена його вина – в нас по Конституції це винятково через суд, а тому, що є підозра, що він може перешкоджати слідству, і саме тому було прийнято таке рішення", – сказав Президент.

  Окрім цього, за словами Порошенка, було запропоновано всім фігурантам, включно з Гладковським, пройти детектор брехні

  Також, як наголосив Президент, були ініційовані зміни до законодавства, відповідно до яких має бути знято гриф секретності з окремих розділів державного оборонного замовлення. Окрім того, було призначено героя АТО, полковника Сергія Кривоноса на посаду заступника секретаря РНБО замість звільненого Гладковського.

  "Він (Кривонос – ред.) почав саме з аудиту, зняття секретності, перезавантаження спостережної ради і забезпечення прозорості. Впевнений в тому, що це лише початок процесу", – сказав Порошенко.

  Президент також наголосив, що потрібно боротися з корупцією, а не використовувати ці факти для політичної боротьби.

  Нагадаємо, як раніше наголошував Порошенко, для забезпечення довіри до аудиту "Укроборонпрому" його має провести всесвітньо відома аудиторська компанія.

  Попередній матеріал
  Позов України щодо порушення морського права Росією: в Гаазі призначили дату суду
  Наступний матеріал
  Почерк ракових пухлин: вчені навчилися визначати причину виникнення онкохвороби за її ДНК
  Loading...

  Обладнана автоматизованою системою управління боєм: "Укроборонпром" створив нову БТР-3КШ – відео

  Близько тисячі представників "Нацкорпусу" рушили до АПУ – чого вимагають

  "Спостерігає за боєм до 180°": в Україні успішно випробували свій контрбатарейний радар – відео

  В Україні створили електромагнітну зброю: що відомо

  Тисячі проваджень і оборудки в "оборонці": директор ДБР відзвітував про перші місяці роботи – включення

  Заступник секретаря РНБО розповів, як бореться із "щурами" в оборонці