Матіос
Матіос Програма Рандеву / 5 канал

"Більша частина": Матіос відповів на запитання "Що в розслідуванні Bihus.info є брехнею?"

Читайте по-русски
В ефірі передачі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" головний військовий прокурор прокоментував розслідування журналістів Bihus.Info щодо корупції в "Укроборонпромі"

В ефірі передачі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" головний військовий прокурор Анатолій Матіос прокоментував інформацію стосовно оприлюднення даних розслідування про корупцію в "Укроборонпромі".

"Видання "theБабель" стверджує, що за документами, які є в розпорядженні редакції, людина, яка могла "злити" ці дані до Bihus.Info – це військовий прокурор Анатолій Матіос. Або ще є варіант – це міг би бути голова МВС Арсен Аваков. Співрозмовник "theБабеля" з близького оточення Президента вважає, що це зробив саме Матіос. Що скажете на це?" – запитала Яніна Соколова.

"Посміюся. Знаєте чому? Я не схожий на людину, яка зі сміттєвим бачком чи з відром помиїв іде і щось "зливає". Я працюю в межах закону", – пояснив Матіос.

І додав: "Мені нічого зливати, оскільки я володію повним масивом інформації, який розслідую. Це раз. Розслідування закінчилося притягненням винних осіб до кримінальної відповідальності зі сплатою 26,6 млн грн несплачених податків унаслідок спільної господарської діяльності з підприємством оборонного комплексу. Мобільні термінали, які були нами вилучені по абсолютно іншій справі, які ми оглянули за допомогою співробітників МВС, є в матеріалах слідства військової прокуратури. Коли нами була виявлена переписка, яка могла свідчити про корупційні дії в системі підприємств, які обслуговують "Укроборонпром", а також співробітників органу, якому довіряє все суспільство – НАБУ, я особисто передав ці матеріали в розмірі 87 сторінок дрібнонаписаних скринів і тексту меседжерів з цих двох телефонів до НАБУ. Оскільки ми не маємо права цим займатися. Такий закон ухвалила Верховна Рада. Після цього я спостерігаю. Я не можу займатися, тому що це неналежно зібрані докази і їх нікуди не приліпиш".

Далі мова зайшла про достовірність інформації, оприлюдненої журналістами Bihus.Info.

"Що в розслідуванні Bihus.Info є брехнею?" – запитала ведуча.

"Більша частина. Це не відповідає матеріалам кримінального провадження. Якщо в нього є інші джерела, будь ласка, заява, попередження про кримінальну відповідальність за надання недостовірних доказів, іди свідчи. Хочеш публічно, хочеш, щоб це було перевірено судом, пиши заяву, що допитайте мене в суді під час досудового розслідування і я підтверджу", – відповів прокурор.

"Але ця переписка, вона правдива?" – запитала Яніна Соколова.

"Переписка, яка є в матеріалах кримінального провадження, яка залишається в нас, яка стала основою для оголошення підозри Жукову і Рогозі – вона автентична. Переписку, яку ми віддали про корупційні складові і передали в НАБУ, вона автентична. Я не дивився програму Бігуса, повірте мені, не дивився", – відповів Матіос.

"Вам що, не цікаво було?" – запитала Соколова.

"Як мені може бути цікавий копі-паст, ще й надуманий, на відміну від оригіналу, який є в мене", – відповів Матіос.

"Тобто переписка, яка була надана журналістами Bihus.Info і реальна переписка...", – поцікавилася ведуча.

"...відрізняються кардинально", – пояснив прокурор.

Докладніше дивіться у повному відео інтерв'ю: 

Нагадаємо, як повідомляв 5.UA, раніше в Антикорупційному бюро визнали, що отримали від Генеральної прокуратури матеріали справ на 87 сторінках ще два роки тому.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
Епопея з арештом землі на Алеї Небесної Сотні: під загрозою важливі слідчі експерименти

Яніна Соколова – Анатолію Матіосу: "Звідки у Вас дохід 73 млн?" – відео

Операція "Дуремар": Балашов розповів, яку концепцію намагається впровадити Путін в Україні

Соколова – доктору Комаровському в "Рандеву": "Ми сидимо у центрі Києва, хіба вам заважають говорити російською!?..." – відео

Коболєв про свою зарплату: "Це понад сім цифр до коми"

Ми захопимо Кременчуцьку ТЕЦ і Трансгаз у Києві: як Коболєв відповів на ці погрози Коломойського – відео

Портрет виборця: Ірина Бекешкіна розповіла про електорат Володимира Зеленського – відео