Детективи НАБУ
Детективи НАБУ НАБУ

"Ті самі 87 аркушів": у НАБУ розповіли про листування, яке отримали від ГПУ

  Читайте по-русски
  В Антикорупційному бюро визнали, що отримали матеріали справ на 87 сторінках ще два роки тому

  Днями у засобах масової інформації поширилася інформація про 87 сторінок листування, яке Генеральна прокуратура передала до Антикорупційного бюро. Сталося це ще 2017 року. У НАБУ прокоментували відповідне листування і пояснили, яких кримінальних проваджень воно стосується.

  "Основна частина листувань у цих 87 сторінках стосується розслідувань протиправної діяльності компаній, підконтрольних двом народним депутатам. Йдеться про факти заволодіння 300 млн куб. м газу (кримінальне провадження № 52016000000000479 від 12.12.2016) та одного з епізодів заволодіння коштами "Укрзалізниці" (№52016000000000089 від 31.03.2016)", – зазначають антикорупціонери.

  Вони додають: у першому випадку до кримінальної відповідальності притягуються службові особи та неформальні куратори ТОВ "Енергія-Новий Розділ" і ТОВ "Енергія-Новояворівськ", бенефіціарами яких є два народні депутати (один з них — голова Комітету Верховної Ради з питань транспорту). Розслідування цього провадження завершено, матеріали готують до передачі до суду.

  Сума збитків за цим провадженням складає 1,4 мільярди гривень. У цій справі наразі накладено арешт на дві ТЕЦ, що фактично належать нардепам і були задіяні в оборудці. ТЕЦ нині передали в управління АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів).

  У другій справі – за фактами розкрадань в "Укрзалізниці" – справу щодо двох осіб скерували до суду.

  "Загалом у згаданих двох кримінальних провадженнях детективи НАБУ притягнули до відповідальності 15 осіб. Загальна сума збитків через корупцію, викриту детективами Бюро під час цих розслідувань, становить 1,5 млрд грн", – поточнили в Антикорупційному бюро.  

  Як відомо, раніше керівник САП заявив, що в матеріалах кримінального провадження, яке стосується розкрадань в ДК "Укроборонпром", що їх передала до САП прокуратура, відсутні 87 аркушів листувань фігурантів справи. 

  Згодом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що подібні висловлювання не відповідають дійсності, адже ГПУ передала до НАБУ 87 сторінок справи щодо зловживань в оборонному секторі. 

  Попередній матеріал
  На Харківщині поліцейські зловили росіянина, який у Чечні вбив п'ять людей
  Наступний матеріал
  В Одесі у ДТП потрапили одразу п'ять автівок