Юрій Луценко

"На жаль, в НАБУ є зрадники": Луценко спростував зникнення матеріалів щодо розкрадань в "оборонці"

  Переписка, яка нібито зникла, була надана детективам НАБУ ще 2017 року

  Генеральна прокуратура України передала до НАБУ матеріали, які свідчать про можливі корупційні зв’язки членів Національного антикорупційного бюро України з фігурантами кримінальних проваджень щодо розкрадань в оборонному секторі. Про таке заявив чільник ГПУ Юрій Луценко, передає "1+1".

  За словами генпрокурора, це і є ті 87 сторінок справи, які нібито зникли.

  "Вони нікуди не зникли. Вони доїхали до НАБУ, були вручені особисто першому заступнику – пану Углаві, який наклав свою резолюцію, але після цього не сталося нічого", – каже Луценко.

  За його словами, ці матеріали містять переписку представників фірми "Оптимаспецсталь", агента НАБУ і "вищих посадових осіб" цього бюро, які "організовували зустрічі для вирішення питань як конкретних політиків, які проходять по кримінальних провадженнях НАБУ, так і для того, щоб отримати довідку про чистоту фірми "Оптіми" за підписом пана Углави і ще одного детектива".

  Генеральний прокурор наголошує, що відповідна переписка була надана детективам НАБУ ще 2017 року.

  "На жаль, мушу констатувати, що НАБУ, розбалуване своїм іміджем найчистішої і найпрофесійнішої служби, не вжило заходів стосовно своїх працівників… Це називається покривання честі мундира", – заявив голова ГПУ.

  При цьому, Луценко запевняє, що не має на меті розв’язати війну з бюро, однак керівництво відомства має зробити належні висновки із ситуації.

  "Це урок, що, на жаль, і в НАБУ є зрадники служби. Треба діяти і випалювати їх так само, як це робимо ми", – каже генпрокурор.

  Як відомо, раніше керівник САП заявив, що в матеріалах кримінального провадження, яке стосується розкрадань в ДК "Укроборонпром", що їх передала до САП прокуратура, відсутні 87 аркушів листувань фігурантів справи. 

  Довідково: 11 березня журналісти Bihus.Info оприлюднили фінальну частину розслідування про закупівлі "Укроборонпрому", фігурантами в якому виступають посадовці Генеральної прокуратури та Антикорупційного бюро України.

  У розслідуванні йдеться, зокрема, про те, що група осіб домовляється про передачу хабара правоохоронцям, аби ті не проводили розслідування і не притягували до відповідальності осіб, причетних до оборудок між держконцерном "Укроборонпром" та фірмою "Оптимаспецдеталь". Йдеться про укладення договорів на поставки військового обладнання до державних оборонних компаній.

  Попередній матеріал
  Мито на експорт металобрухту є своєрідним "щепленням стабільності" для економіки України – Ткаченко
  Наступний матеріал
  Президенти, Путін, війна: Володимир Горбулін презентував книгу про задзеркалля української влади