Курка

Мешканка Івано-Франківська купила в магазині курку, яка світиться у темряві – фото

volynpost.com

Можна уявити, як здивувалася жінка, яка випадково побачила це вночі

 В Івано-Франківську жінка придбала у супермаркеті курятина, і виявилося, що вона світиться у темряві.

Про свою незвичну покупку вона розповіла у Facebook.

"Купила у #сільпо курятину, вкинула в борщ, а шматочок дала кішці. Кішка не з’їла (в цьому місці всі, хто хоче щось порадити про раціон тварини - ідіть геть, я вас не кликала). Вночі встаю - а воно світиться!" - написала Олена Заславська, зазначивши, що у борщі ніякого незвичного смаку не помітила.

Курка світиться у темряві
Курка світиться у темряві
Фото: Olena Zaslavska / Facebook

У коментарях запропонували кілька варіантів, які пояснюють, чому м’ясо може світитися:

  1. Фосфоресценція м'яса може бути спричинена фотобактеріями, такими як Photobacterium fischeri, Ph. ponticum, Ph. cyanophosphorescens та іншими  мікроорганізмами. М'ясо заражається ними під час перебування у камерах зберігання. Свічення обумовлене наявністю в клітинах бактерій фотогенної речовини (люциферину), який окислюється киснем за участю ферменту люциферази. Ці бактерії не мають токсичних властивостей, окрім цього, якщо є ознаки псування, світіння одразу припиняється.
  2. У торговельних мережах доволі часто для збільшення терміну зберігання використовуються суміші фосфатів. Вони містять солі фосфорних кислот. Дійсно, вони можуть світитися. І якщо це яскраве світіння, отже, м'ясо обробили неправильним складом фосфатів.
  3. Якщо тварина була хворою або ж її м'ясо було недостатньо охолоджене чи неправильно зберігалось, воно могло стати місцем для розмноження бактерій псевдомонад (Pseudomonas). Вони мають властивість зумовлювати синьо-зелене біолюмінесцентне світіння. Ці бактерії гинуть за правильної термічної обробки й не спричиняють харчових отруєнь. Але все ж мікробіологи не радять їсти таке м'ясо, адже неправильне зберігання м'ясної продукції може стати причиною розмноження й інших, непомітних для ока людини бактерій.

Раніше "Дивогляд" писав, що учені пояснили, як треба правильно варити рис, щоб із нього зникли канцерогени.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ