Йдеться про комплексний підхід
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вперше презентувала клінічні настанови для лікування тютюнової залежності. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт організації.
Йдеться про комплексний підхід, який включає поведінкову підтримку, фармацевтичні засоби та цифрові додатки для допомоги у відмові від куріння. Згідно з останніми дослідженнями, включеними до цих рекомендацій, комплексний підхід збільшує шанси на те, що людина кине палити.
Гендиректор ВООЗ, доктор Тедрос Аданом Гебреєсус, підкреслив важливість цих рекомендацій у глобальній боротьбі з тютюновою залежністю, зазначивши, що вони надають країнам інструменти для ефективної підтримки тих, хто прагне позбутися цієї звички.
Згідно з вказівками, понад 750 мільйонів осіб, які хочуть кинути курити, можуть отримати допомогу у відмові від споживання різних форм тютюну, включаючи сигарети, кальяни, бездимні вироби, сигари, вручну скручені цигарки та вироби на основі технологій нагрівання тютюну.
Для підвищення ефективності лікування, ВООЗ рекомендує користуватися такими методами, як фармакологічні засоби, доповнені корекцією поведінки, включаючи консультації медиків та інтенсивнішу підтримку через особисту, групову або телефонну допомогу.
Текстові повідомлення та мобільні додатки можуть слугувати засобами для самоконтролю та допомагати людям у подоланні звички. Ліки для боротьби з курінням, рекомендовані організацією, включають варениклін, нікотинову замісну терапію, бупропіон та цитизин.
Доктор Рюдігер Креч, керівник відділу підвищення рівня здоров'я у ВООЗ, зазначив, що люди стикаються з багатьма труднощами, намагаючись кинути курити, і наголосив на необхідності всебічної підтримки у цьому важливому питанні.
Раніше "Дивогляд" розповідав, як у Новій Зеландії вирішили скасувати першу в світі заборону на куріння для наступних поколінь.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.