Дати однозначну відповідь неможливо, оскільки все залежить від типу молочного продукту та ступеню пліснявіння. Про це повідомляє "Дивогляд" з посиланням на відео лікаря Карана Раджана у ТікТок.
Так, за словами експерта, пліснява, яку можна побачити на поверхні сиру – це лише верхівка айсбергу, а всередині можуть причаїтися грибкові нитки, які проникають глибоко у продукт і можуть викликати небезпечне зараження організму. Разом із тим, такі сорти, як чедер, пармезан і швейцарські сири, можуть бути безпечними для вживання, якщо дотримуватись певних рекомендацій.
У яких випадках можна їсти сир з пліснявою?
По-перше, як пояснив Раджан, на сирі повинна бути лише одна невелика ділянка плісняви. У випадку, якщо продукт покритий спорами, його слід негайно викинути. По-друге, якщо зрізаєте плісняву, робити це потрібно навколо і трохи вглиб сиру. Це важливо тому, що коріння плісняви можуть проникати на глибину до 2 сантиметрів, навіть якщо їх не видно неозброєним оком.
"Ви також не повинні торкатися плісняви, щоб уникнути перехресного забруднення. Цей метод обрізки застосовується лише до твердих сирів" – додав Раджан.
У яких випадках сир краще викинути?
У той же час, лікар зазначив, що м'які сири, такі як фета, рікотта або кисломолочний, які нарізані або кришаться, і на яких видна пліснява, слід викидати.
Річ у тім, що такі види мають підвищену вологість, що дозволяє шкідливим бактеріям розмножуватися швидше, утворюючи грибок. Пояснює, що хоча це трапляється рідко, проте вживання зараженого м'якого сиру може призвести до серйозних наслідків: алергічних реакцій, діареї, блювоти і навіть ускладненого дихання.
"Немає 100% гарантії, що ви серйозно захворієте, якщо з'їсте плісняву, але це міра зниження ризику. Не всі сири зроблені з пліснявою, не вся пліснява їстівна, особливо якщо це пліснява зіпсована, а не частина початкового процесу виготовлення сиру, як у випадку з голубим сиром або брі" – каже лікар.
Чому можна їсти голубі сири?
Якщо у вас все таки виникає питання, чому тоді можна їсти голубі сири, які складаються з плісняви пеніциліуму, лікар теж відповів.
За його слова, на відміну від плісняви, яка з'являється сама по собі через псування продукту, цю варіацію вирощують у контрольованих умовах. Відповідно, вона не містить у собі шкідливі токсини і є безпечною для вживання.
Раніше "Дивогляд" розповідав про три рецепти страв, які можна приготувати без електроенергії.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.