паперові трубочки, паперові соломинки

Паперові і бамбукові трубочки для коктейлів небезпечні для здоров'я – дослідження

відкриті джерела

Дедалі більше країн відмовляються від використання різних видів пластику на користь екологічних аналогів.

Це стосується також і пластикових соломинок, які в останні роки стрічко замінюють на паперові.  Водночас, європейські науковці встановили, що саме паперові аналоги містять токсичні хімічні речовини, які загрожують людям, дикій природі і навколишньому середовищі, передає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

В ході дослідження вчені проаналізували соломинки, виготовлені з різних матеріалів. Так, у більшості паперових та бамбукових т рубочок (18 з 20) були виявлені полі- та перфторалкільні речовини (PFAS), які є стійкими до води, плям і тепла. Найпопулярнішим PFAS є перфтороктанова кислота, яка є забороненою у світі з 2020 року.

Концентрація PFAS у паперових і бамбукових соломинках доволі низька, тож не становить серйозної загрози здоров'ю людини. Водночас, ця хімічна речовина може накопичуватися в організмі протягом багатьох років.

У пластикових і скляних трубочках концентрацій PFAS було менше, а у сталевих соломинках вона була відсутня.

Експерти заявили, що перфтороктанова кислота пов'язана з низкою проблем зі здоров'ям: захворювання щитовидної залози, зростання рівню холестерину, пошкодження печінки, рак нирок і яєчок, нижча реакція на вакцини і менша вага при народженні дитини.

Доктор Тімо Гроффен із Університету Антверпена розповів, що PFAS у паперових трубочках виконують функцію водовідштовхувального покриття. Науковець закликав "взагалі уникати використання соломинок" або ж обирати сталеві трубочки для пиття.

"Соломинки, виготовлені з рослинних матеріалів, таких як папір та бамбук, часто рекламуються як більш екологічно чисті, ніж трубочки, виготовлені з пластику. Однак наявність PFAS у цих соломинках означає, що це не обов'язково так", – додав Гроффен.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені встановили зв'язок між вживанням кофеїну і головним болем.

Дивіться також відео 5 каналу: Ці імена має ЗНАТИ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ: громадяни Польщі, які стоять пліч-о-пліч з українцями

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ