Свічка, світло

Зимовий блекаут: у яких регіонах може бути найбільше проблем зі світлом – експерт

5 канал

Енергосистема України не відновилася повністю після минулорічних руйнувань

До зими ще кілька місяців, але вже зараз багатьох українців турбує питання, наскільки складним буде осінньо-зимовий період цього року. Детальніше про це розповів експерт Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев, передає "Дивогляд"

Минулого року росіяни активно атакували українську критичну інфраструктуру, що призвело до масових відключень світла. Ймовірність відновлення такої тактики армії рф висока. Фахівець Геннадій Рябцев відмітив, що найбільші проблеми з енергозабезпеченням мешканців спостерігатимуться у містах, які розташовані вздовж лінії фронту.

"Якщо ми говоримо про забезпечення генерацією, яка працює на газі та вугіллі, то найбільші проблеми будуть в Запорізькій, Херсонській, в меншій долі Миколаївській, частково Дніпропетровській, Харківській, Донецькій областях та у тій частині Луганщині, яка лишилась під контролем України", – сказав Рябцев.

Разом із цим, знеструмлення взимку загрожує й Одеській області. За словами експерта Національного інституту стратегічних досліджень, регіон ще до повномасштабного вторгнення був дещо проблемним в плані енергетики: часті аварії та відключення, вихід з ладу обладнання тощо. Також Одещина обмежена альтернативними лініями електропостачання, а живлення залежить від мережі, яка йде через молдавське Придністров'я.

"На Одещині багато що залежить від стабільного функціонування повітряної лінії електропередач, яка йде через Придністров’я. Якщо з нею щось відбуватиметься, то Одещині буде непереливки", – підкреслив Геннадій Рябцев.

Також багато-чого залежить від погодних умов, особливо взимку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи будуть українці сидіти без світла цієї зими.

Дивіться також відео 5 каналу: Новая тема на РосТВ: Пора заканчивать войну нужны переговоры и перемирие

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ