Хвора жінка

Коронавірус і грип можуть спричинити "твіндемію" в Україні – лікар-інфекціоніст

Shutterstock

Ситуація погіршується

Попри те, що увага до коронавірусу серед українців впала, вірус продовжує стрімко поширюватися і уражати організми людей. Експерти вважають, що справжня кількість захворювань і летальних випадків може бути більшою за офіційну статистику, передає "Дивогляд"

Лікар-інфекціоніст Федір Лапій заявив, що в результаті інфікування ковідом в Україні щотижня госпіталізують близько 3 тис пацієнтів, а помирає від 50 до 70 осіб. При цьому 85% летальних випадків зареєстрували серед людей, старших 60 років. Серед молодих людей рівень смертей нижчий.

"Є смертельні випадки серед дітей, вони насправді рідкісні. Але якщо брати ще один важливий показник – близько 3 тис госпіталізованих щотижня ми маємо в Україні", – повідомив лікар-інфекціоніст.

Ситуація у світі ще гірша – нещодавно у США зареєстрували новий субваріант Омікрона ХВВ.1.5, який вже спричинив чимало нових інфікувань і поширився на країни Європи.

Читайте також: У ВООЗ занепокоєні новим субваріантом Омікрона ХBB.1.5

Фахівці постійно наголошують на необхідності проходження повного курсу вакцинації та отриманні бустерних доз. Це дозволить полегшили перебіг вірусу в організмі і допоможе уникнути ускладнень.

У зимовий період варто також звернути увагу і на грип, від якого також існують вакцини. Раніше вважалося, що змішувати препарати від різних вірусів небезпечно, але експерти лише підтверджують ефективність змішаних схем вакцинації.

"Вакцинація триває не лише від COVID-19, а й від грипу", – підкреслив Федір Лапій.

Існує думка про появу так званої твіндемії, що являє собою одночасну епідемію грипу і коронавірусу. Інфекціоніст наголосив, що наразі в Україні зареєстровано дуже багато випадків захворювань на грип, а ось наступна хвиля ковіду, яку прогнозують вже давно, може спричинити появу твіндемії.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як лікувати грип вдома і коли звертатися до лікаря.

Дивіться також відео 5 каналу: "Єб@ть, шо у нас тут творітса": хроніка "бавовни" за 2022

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ