Учені розповіли, що впливає на бажання дитини навчатися та її інтелект

Британські дослідники провели дослідження щодо факторів потягу дитини до освіти та взаємозв'язку цього процесу зі здоров'ям їхніх матерів.

Нейробіолог Чарльз Нельсон і науковці з Гарвардської вищої школи освіти Дана МакКоя вивчили здатність матерів впливати на розвиток мозку немовляти. Також це стосувалося впливу стресу батьків на дітей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Development Behavioral Pediatrics і "Освіторія".

Період першого року життя новонародженого є переважно вкрай напруженим часом для його батьків. Певний ступінь стресу в цій ситуації – нормальне явище, але високі показники негативно впливають на розвиток нервової системи дитини.

Якщо у матері нестабільна психіка та присутня тривога, то їй важче піклуватися про дитину та розвивати здорову прихильність. Внаслідок цього у немовляти може сформуватися недовіра до навколишнього світу та може зникнути інтерес до нього.

Хлопчик тримається за голову
Хлопчик тримається за голову
Фото: Shutterstock

Читайте також:

У підсумку дитина буде менш ініціативною і допитливою, що призведе до недостатнього інтелектуального розвитку через малу кількість інформації. Згодом у таких дітей спостерігається тривога сепарації.

Згідно з результатами дослідження діти, в яких мами не мають високого рівня стресу, демонструють кращі інтелектуальні показники. Окрім цього, фахівці радять жінкам правильно хвалити своїх дітей – реагувати на зусилля, а не на усталені якості.

"Найкраще те, що будь-яку маму можна навчити вірити у зміни в дитині. Якщо жінкам пояснювали, що вони здатні суттєво вплинути на розвиток дитини, наочно демонстрували, наскільки може змінитися потенціал малюків", – йдеться у повідомленні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені з'ясували, чи підвищують мобільні телефони ризик раку мозку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше