Останнім часом майже всюди можна почути про нове вторгнення Російської Федерації на територію України. Через це багато людей почали нервувати.
"Дивогляд" із посиланням на платформу "Психологічна підтримка" вирішив трошки допомогти вам, тому ділиться кількома порадами, які чудово впораються з нервами та подолають тривогу.
Психологи впевнені, що навіювання тривоги є одним зі способів маніпуляції, тому людям варто фільтрувати отриману інформацію і звертати увагу на симптоми:
"Тривога − це засіб маніпулювання, а невідомість і невизначеність – родючий грунт для тривоги. Найпоширеніші симптоми тривоги – пришвидшене серцебиття і дихання, підвищене потовиділення, можуть холонути кінцівки або спостерігатися тремор", – нагадують психологи.
Якщо ви почали помічати зміни у стані свого здоров'я – не гайте часу і одразу дійте. Для початку почніть глибоко дихати, а також, за можливості, помедитуйте. Це допоможе вам на певний час відволіктися від поганих думок:
"Якщо є навички медитації − вони стануть у пригоді. Через розуміння, що ви здатні контролювати власне дихання, прийде розуміння, що ви можете контролювати себе, треба усвідомити себе тут і зараз", – наголошують фахівці.
Якщо тривога не зникла варто зайняти себе більш тривалою справою, під час якої на подумати просто не вистачить часу: "малювання, ведення щоденника, пересаджування квітів, настільні ігри, читання, фізичні вправи, робота".
Жоден з цих способів не допомагає? Розрядіть своє тіло. Дайте собі відпочити кілька годин і порелаксувати. Для цього чудово підійдуть різноманітні спа-процедури, масаж або ж йога.
"Завдання в цьому випадку – допомогти собі через тіло, тілесні відчуття. Це може бути ванна, пахучі масла, креми і лосьйони, масаж та самомасаж, дихальні вправи, спортивні заняття чи йога, вправи на релаксацію – їх дуже багато в інтернеті, їх легко знайти", – кажуть психологи.
Розділіть свої переживання з близькими людьми. Розкажіть їм, що ви відчуваєте й про що постійно думаєте. Можливо, вони дадуть вам якусь пораду та допоможуть впоратися зі своїми емоціями.
"Це свого роду "чарівна паличка", яка може надавати відчуття безпеки та хоробрості, пригнічувати реакцію страху – біологічно, завдяки окситоцину, який виробляється у взаємодії з людьми. Бути в колі близьких, коли страшно, могти з ними розділити свої переживання, а потім добре посміятись – це острівець безпеки, протиотрута страху", – підсумували фахівці.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що робити, якщо виникає думка про суїцид.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!