Навчання

Як допомогти дитині впоратися із ЗНО – поради психолога

Shutterstock

В Україні стартувала основна сесія ЗНО

21 травня в Україні стартує основна сесія Зовнішнього незалежного оцінювання для випускників шкіл. Про це повідомляє "Дивогляд".

У зв’язку з цим у багатьох батьків виникло питання, як допомогти дитині впоратися зі стресом і підготуватися до ЗНО.

Нагадаємо, основна сесія Зовнішнього незалежного оцінювання відбуватиметься з 21 травня до 15 червня.

Кандидатка психологічних наук, психологиня Юлія Святенко в ефірі "Радіо НВ" дала кілька порад і розповіла, як вплинуло дистанційне навчання на успішність дітей.

Пер за все, за словами психологині, щоб вдало підготуватися до ЗНО, дитина має розуміти, для чого їй це.

Учень має розуміти справжню мету навчання. І це не похвала батьків і вчителів, і не висока оцінка, а перспектива для дитини на успішне майбутнє.

"Націленість на високу оцінку і страх не виправдати очікування лише посилює стрес. Якщо батьки впевнені у своїй дитині, то і вона не буде тривожитися перед іспитами. Страх невдач породжує тривожність, віра в дитину допоможе їй не боятися", - розповіла Святенко.

Відповідаючи на питання, як пояснити дітям, чому вони повинні вчити якісь предмети, які їм у майбутньому не згодяться, психологиня порадила сприймати це не як зазубрювання непотрібної інформації, а як можливість навчитися вчитися. А це у майбутньому якраз дуже стане у пригоді.

Святенко зазначила, що для багатьох учнів карантин і дистанційне навчання пішли на користь, адже діти навчилися краще організовувати свій час і стали більш самостійними. Найбільше виграли від такої форми навчання діти, які зазнавали булінгу у школі, та інтроверти.

Натомість дистанційна освіта стала більш проблемною для вчителів, для багатьох із яких справжньою проблемою стало освоєння гаджетів і технологій для дистанційного викладання.

Також певні труднощі виникли для учнів молодших класів, яким важко надовго утримувати увагу перед екраном. Тому тут вчителям також треба докладати зусиль, щоб робити урок цікавішим для дітей.

Нагадаємо, нещодавно вчені оприлюднили результати масштабного дослідження, яке довело, що соціальні мережі мають прямий зв'язок із погіршенням психічного здоров'я, настрою та депресією. Однак, це не найгірші наслідки, до яких можуть призвести мобільні додатки. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ