5 хитрощів для боротьби зі стресом і вигоранням – поради від успішної бізнесвумен

Емоційне вигорання і стрес – стани, які постійно супроводжують сучасну людину.

Американська підприємиця, співзасновниця ІТ-компанії Ndevr Мікі Хван поділилася 5 своїми секретами, які дозволяють їй впоратися зі стресом і залишатися продуктивною. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на Forbes.

1. Позитивний початок дня

Ранок
Ранок
Фото: Shutterstock

Хван виявила, що якщо почати думати про проблеми з самого ранку, це призводить до швидкого емоційного вигорання. Тому треба намагатися почати день із чогось позитивного. Для цього бізнесвумен щоранку виписує три позитивні речі, які вона зуміла досягти напередодні – це допомагає їй почуватися спокійнішою і більш впевненою.

2. Час на себе

Чоловік
Чоловік
Фото: Shutterstock

Багато підприємців опиняються в замкненому колі зайнятості без достатнього часу, щоб задовольнити вимоги співробітників, клієнтів, інвесторів і навіть сім’ї та друзів. Більшість успішних людей мають високу мотивацію і прагнуть досягти успіху в усіх аспектах свого життя. При цьому вони часто нехтують задоволенням власних потреб.

Тому Хван наголошує на необхідності вміти виділяти час на себе. Щоранку вона проводить 20-30-хвилинну медитацію – це її власний час, який вона присвячує лише собі.

"Якщо не виділяти час для себе, стрес наростатиме експоненційно", – попереджає підприємиця.

3. Робіть перерви

Позіхання
Позіхання
Фото: Shutterstock

Хван переконана, що трудоголізм не доводить до добра і радить протягом робочого дня кілька разів робити короткі перерви.

"Короткі перерви протягом дня допомогли мені почати думати про речі більш чітко. Цікаво, що я стала більш продуктивною і ефективною, коли я робила перерви", – розповіла вона.

4. Фізичні вправи

Вправи, спорт, гантелі
Вправи, спорт, гантелі
Фото: Shutterstock

Регулярні фізичні вправи не лише покращують стан вашого тіла, а й сприяють боротьбі зі стресом.

"Коли стрес впливає на розум, тіло теж страждає, – пояснює Хван. – Тому логічно, що зв'язок між розумом і тілом працює і в іншому напрямку, тобто здоров'я тіла може призвести до здоров'я розуму".

5. Вмійте відпускати

Медитація
Медитація
Фото: Shutterstock

У житті є багато речей, які ви не контролюєте. Не варто зациклюватись на тому, що ви не можете змінити.

"Якщо щось трапилося, цього вже не поправиш, – каже Хван. – Я змінила свій спосіб мислення, щоб вважати подібні ситуації цінними уроками, і намагаюся не повторювати своїх помилок у майбутньому, не терзаючи себе через речі, що залишилися в минулому".

Раніше швейцарські вчені розповіли, що для подолання стресу потрібно частіше посміхатися.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше