Мозок

Учені з'ясували, чи підвищують мобільні телефони ризик раку мозку

Shutterstock

Питання, яке роками нас цікавило

Європейські вчені провели велике дослідження під назвою MOBI-KIDS, щоб з’ясувати, як впливає використання бездротових засобів зв’язку на ризик розвитку пухлин мозку у дітей та дорослих. Результати дослідження були опубліковані у журналі Science Direct, передає "Дивогляд".

Дослідження MOBI-KIDS проводилося у 14 країнах світу з 2010 по 2015 рік. У ньому взяли участь 898 пацієнтів віком від 10 до 24 років, у яких були виявлені пухлини в мозку, а також 1912 людей, які увійшли до контрольної групи.

Учасники дослідження заповнювали анкети, у яких відзначали частоту та тривалість використання різних бездротових пристроїв.

Після аналізу всіх зібраних даних учені заявили, що використання мобільних та бездротових стаціонарних телефонів у молодих людей не пов'язане з підвищеним ризиком розвитку пухлини головного мозку.

Нагадаємо, нещодавно найпопулярнішу соцмережу у світі звинуватили у пропаганді ЛГТБ серед дітей. За статистикою, у Великій Британії діти від 4 до 15 років щодня проводять у цій соцмережі більше години.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ