Базальна клітинна карцинома

Лікарі назвали ознаки раку шкіри, які видно на обличчі

Shutterstock

Будь-які новоутворення на обличчі треба показати лікарю

Медики розповіли про симптоми раку шкіри, які можна виявити на обличчі, вухах чи шиї, пише "Дивогляд" із посиланням на Express.

Йдеться про прояви найпоширенішої форми раку шкіри – базальноклітинної карциноми.

Хоча це й найбільш поширений вид, однак цю онкологію лікують досить простими методами. Базальноклітинна карцинома розвивається досить повільно і трапляється переважно у дорослих.

Базальна клітинна карцинома
Базальна клітинна карцинома
Фото: Shutterstock

Як розповіли фахівці американської організації WebDM, базальноклітинні пухлини можуть набувати різних форм, включаючи перлово-білу або воскову шишку, найчастіше з видимими кровоносними судинами на вухах, шиї або обличчі.

Іноді пухлини можуть проявлятися у вигляді напівпрозорих шишок або червоних лускатих плям на шкірі.

Варто звернути увагу на те, що шишка з часом стає більшою і може стати твердою, кровоточити або перетворитися на хворобливу виразку. Крім цього, на шкірі можуть виникнути рубці або свербіння.

Якщо ви помітили якісь підозрілі утворення на шкірі, не варто зволікати з візитом до лікаря. Адже існує ризик, що плоскоклітинний рак пошириться на інші частини тіла. У 5% випадків він опиняється у лімфатичних вузлах.

Новоутворення зазвичай з'являються на ділянках шкіри, які піддаються впливу сонця. Тому не нехтуйте сонцезахисними засобами, навіть у зимовий період.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ