Омега 3

Чи допомагають жирні кислоти Омега-3 подолати депресію – вчені

Shutterstock

Вчені провели дослідження із застосуванням великих доз Омега-3

Однією з найкорисніших та необхідних для людського організму вітамінних біодобавок вважається Омега-3. Ці поліненасичені жирні кислоти сприяють покращенню відчуття людини та зміцненню імунітету. Вчені з Центру біомедичних досліджень Модслі ретельно простежили, як висока доза Омега-3 впливає на нейрони та спробували з’ясувати, чи дійсно цей вітамін знижує запалення в організмі та усуває депресію. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Під час дослідження фахівці приділили увагу молекулярним механізмам. Проаналізувавши їх вони дійшли думки, що серед людей, які мають великий депресивний розлад, рівень запалень в організмі перебільшує норму.

Тоді вчені вирішили застосувати проти цього Омега-3 у великих дозах. Вони були представлені у вигляді концентрацій, які неможливо вилучити з продуктів харчування. Зокрема, з тієї ж жирної риби. 

У майбутньому фахівці вдаватимуться до нових механізмів з метою виявити нові методи боротьби із депресією за допомогою великих доз жирних кислот. 

"Поєднання лабораторних та клінічних досліджень дало захоплююче нове розуміння того, як Омега-3 жирні кислоти, що мають протизапальну дію, покращують стан при депресії. Деякий час ми знали, що Омега-3 може викликати антидепресантну та протизапальну дію. Але без розуміння того, як це відбувається у мозку людини, важко було розробити методи лікування", – сказав Алессандро Борсіні, старший докторант-нейролог з Лондонського університету Модслі BRC. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про 5 небезпечних симптомів, на які варто звернути увагу при дефіциті Омега-3.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ