Горіхи – один з найбільш корисних та поживних продуктів для людського організму. Вони здатні зарядити енергією, знизити ризик різних захворювань і навіть позбавити депресії. Той, хто веде здоровий спосіб життя і стежить за своїм харчуванням, не з чуток знає про користь цього плоду.
"Дивогляд" з’ясував, у чому користь та шкода горіхів, скільки грамів на день потрібно їсти, щоб бути у формі та як залишатися молодим протягом багатьох років.
Горіхи та дієта
Кілька горіхів на день контролюють вашу вагу. Вони насичують ваш організм, доповнюючи раціон якісним рослинним білком, харчовими волокнами, вітамінами і мінералами. Також вони містять "правильні" ненасичені жири, які втамовують голод і не шкодять фігурі. Тож нехтувати ними не варто.

Але разом із тим, надмірне вживання цього продукту може мати зворотний ефект, оскільки він є багатими на калорії. Лише уявіть, будь-який сорт цього плоду містить більше 550 ккал на 100 грамів.
Дієтологи рекомендують вживати не більше ніж 30 грамів будь-яких горіхів за день. Цього вистачить, аби надати своєму організмові необхідної кількості рослинних жирів.
Горіхи та омолодження
Напевно кожен з нас не раз чув, що горіхи подовжують молодість людини. Вони містять у собі велику кількість вітаміну Е, який вважається anti-age засобом. До таких "чарівних" видів горохів належать пекан та фісташки. А ось надати міцності вашим нігтям, волоссю та шкірі може мигдаль, який є багатим на вітамін D3.

Зауважте, що більшої користі для вашого організму принесуть сирі горіхи, оскільки саме вони зберігають у собі корисні жирні кислота та вітаміни. За будь-якої термообробки кількість цих компонентів зменшується вдвічі.
Горіхи та мозок
Якщо казати про їжу для мозку, то це вона. Горіхи багаті на Омега-3, який позитивно впливає на розумову активність. Форму плоду волоського горіха часто порівнюють із людським мозком, тож заперечувати, що ці два компоненти між собою пов’язані, немає сенсу.

Волоський горіх стимулює роботу цього важливого органу, помітно покращує пам'ять та полегшує навантаження на нього. До складу горіха входять такі мінерали, як цинк, залізо, магній, калій і йод.
Горіхи та шкіра
Як вже вище було зазначено, горіхи містять велику кількість вітаміну Е, який має позитивний вплив на шкіру. Проте тут ще варто згадати й про горіхові масла, які активно використовуються в професійній косметології.

Мигдальна олія зволожує шкіру і захищає від ультрафіолетового випромінювання. Кедрова - усуває сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів, а олія волоського горіха стане рятівним засобом для людей із чутливою та подразненою шкірою.
Ілона Рожко, "Дивогляд 5.UA"
Варто нагадати, що нещодавно "Дивогляд" розповідав які продукти варто їсти щодня. Додайте до цього кошика горіхи і організм обов’язково подякує Вам.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!