дитина, малюк, їжа, харчування

Дитина мало їсть та не набирає вагу: що з цим робити – лікар Комаровський

Shutterstock

Лікар розповів про найкращий спосіб уникнути цієї проблеми

Багато батьків часто зустрічаються із проблемою, коли їхня дитина мало їсть або ж і зовсім відмовляється. Це призводить до того, что у малюка не збільшується вага. "Дивогляд" повідомляє, що лікар Комаровський на своїй сторінці в Instagram розповів, як батькам треба сприймати це і чи є необхідність додатково годувати дитину.

Лікар зазначає, що у віковому проміжку від 1 до 2 років майже серед усіх дітей можна спостерігати відсутність апетиту. Також уповільнюється й зростання ваги.

Причина полягає у тому, що у цьому віці діти відходять, або ж щойно відійшли від грудного чи штучного вигодовування і лише починають звикати до справжньої їжі. Інколи зміна смаків не завжди до вподоби малюкам. У недоношених дітей нервова система більш гостро реагує на зміни в організмі і харчуванні, тож їм ще важче переключитися на дорослу їжу.

Комаровський наголошує, що найкращий спосіб уникнення проблеми поганого апетиту у дітей – перечекати. Батьки можуть пропонувати своєму малюку різні продукти, давати пробувати їх на смак та підбирати колір, якому дитина приділяє увагу.

Також варто відмічати, в який час дня і до якого продукту малюк проявляє більший інтерес, а до якого менший. Користуючись таким механізмом ви зможете виявили смакові вподобання дитини та самостійно скласти з них її раціон. 

Щодо низької ваги малюка у цей період також не варто перейматися, оскільки таке трапляється дуже часто. Це пов'язано із тим, що у перший рік свого життя ваше чадо активно зростає. Його вага може збільшитися втричі, а до росту додадуться близько 25 см. Далі цей механізм дещо уповільнюється, однак це не означає, що у дитини проблеми із розвитком. 

А раніше "Дивогляд" розповідав, як на дітей впливає безконтрольний перегляд мультиків.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ