Як боротися з дитячим ожирінням – лікарка

За даними МОЗ, в Україні ожиріння кожного року зустрічається більше ніж у 15 тис дітей.

Через зайву вагу страждає здоров'я та дитяча психіка, а тому дієтологиня-ендокринологиня Ганна Белокоз поділилася в Instagram-акаунті "samoylenko_diet" своїми порадами.

Деякі батьки несерйозно ставляться до надмірної ваги їх дитини, що у підсумку може погано завершитися. Саме тому експертка радить сім'ям з нераціональним раціоном харчування (наприклад, часте вживання ковбаси, хлібобулочних виробів і солодощів) провести "чистку" холодильника від висококалорійних продуктів.

Це безпосередньо стосується продуктів, у складі яких мала кількість якісних жирів, білків та вуглеводів. Також варто відмовитися від їжі, яка не має необхідних вітамінів та мікроелементів.

Проблеми з харчування у дітей
Проблеми з харчування у дітей
Фото: Shutterstock

Белокоз стверджує, що ожиріння може бути генетичним, а тому вирішити цю проблему може профільний спеціаліст.

"Може бути ендокринологічна (причина – "Дивогляд") – порушення функцій підшлункової залози чи наднирників, тоді може знадобитися гормональна корекція. Якщо ж дитина здорова й до ожиріння є схильність, але до зайвої ваги привело порушення у харчуванні, тоді буде корекція з дієтологом чи самостійно", – написала вона.

Також дієтологиня радить слідкувати за кількістю вуглеводів і солодощів у раціоні дитини. За даними ВОЗ, доданий цукор у своїй частці має бути не більше ніж 10% від загальної кількості калорій.

"В ідеалі має бути близько 5% (не більше 25 г). Сюди ж входять мед, фруктові й інші сиропи, а також столовий цукор", – пише лікарка.

Проблеми з харчування у дітей
Проблеми з харчування у дітей
Фото: Shutterstock

Вона нагадала, що мед – це не здорова альтернатива цукру, так як його надмірне вживання також небезпечне для нашого здоров'я. Якщо ваша дитини дуже любить цукерки, то запропонуйте їй пастилу або цукерку з сухофруктів. Ці продукти є менш шкідливими, але це не означає, що їх можна їсти без обмежень.

Читайте також: Як зрозуміти, що ваша дитина схильна до суїциду – експерт

Дієтологиня також зробила акцент на тому, що сучасні діти в основному не люблять вживати овочи, що є проблемою, так як це призводить до неправильного перерозподілу білків, жирів та вуглеводів. Саме тому вона рекомендує включити овочі в три основні прийоми їжі, а також повністю відмовитися від сосисок та ковбас.

Здорова їжа
Здорова їжа
Фото: judsonsmartliving.org

Деякі батьки у випадку наявності зайвої ваги у їх дітей починають саджати останніх на дієту. До цього, за словами експерти, "треба ставитися обережно".

"Самостійно батьки не повинні застосовувати на своїх дітях якісь типи дієт, навіть ті, які мама чи тато пройшли самі і їм здалося, що це правильно. Тільки лікар може вирішити, що підходить дитині у конкретний момент", – написала Ганна.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що американські дієтологи розвінчали 7 головних міфів про дієти і схуднення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше