Тренування

Учені встановили, що цукор небезпечний для м'язів

Shutterstock

Клітини, які відновлюють м'язи, краще ростуть за низької концентрації глюкози

Учені з токійського столичного університету виявили, що велика кількість глюкози не сприяє регенерації м’язів, як вважалося раніше. Навпаки, м’язи краще відновлюються за низького вмісту цукру в крові. Результати дослідження опубліковані у журналі Frontiers in Cell and Developmental Biology. Про це повідомляє "Дивогляд" з посиланням на MedicalXpress.

Раніше вважалося, що велика кількість глюкози допомагає життєдіяльності клітин ссавців, однак виявилося, що надмірна кількість вуглеводів негативно впливає на ріст клітин-сателітів — це особливий вид стовбурових клітин, що беруть участь у відновленні тканин.

Сателітні клітини скелетних м'язів покривають клітини м'язових волокон. Коли ці волокна пошкоджуються через травми чи під час тренувань, сателіти активуються, розмножуються і, нарешті, зливаються з м'язовими клітинами, відновлюючи їх.

В ході експерименту вчені виявили, що, на відміну від інших клітин, сателітні отримують енергію не від глюкози. Однак, визначити його поки не вдалося.

Це дослідження також пояснює, чому у хворих на діабет і у людей з високим рівнем цукру у крові спостерігається втрата м’язової маси.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про 5 рослинних продуктів, у яких міститься більше білка, ніж у м'ясі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ