Зелений чай

Зелений чай перешкоджає деформації обличчя у дітей із синдромом Дауна – вчені

Depositphotos

Оприлюднено результати дослідження

Група вчених із США, Бельгії та Іспанії виявила, що екстракт зеленого чаю може завадити патологічній зміні рис обличчя у дітей з синдромом Дауна. Про це повідомляє Scientific Reports.

Дослідження відбувалося в 2 етапи.

Першими експерименту піддалися миші. У цьому випадку лікування екстрактом почалося ще до народження дитинчат. У питну воду матерів додавали високі дози напою, а після народження ним напували й малюків.

Результати показали, що 60% народжених гризунів з синдромом Дауна мали форму морди, ідентичну морді здорових малюків з контрольної групи.

Натомість, був і зворотний ефект, коли форма морди спотворювалася не лише у хворих мишей, а й у здорових.

Друга частина експерименту проводилася на двох групах дітей. В одній були виключно ті, хто страждає від хвороби, а інші цілком здорові. Їх вік становив від 0 до 18 років.

По завершенні експерименту вчені отримали наступні результати: у хворих дітей, які отримували адекватні дози екстракту зеленого чаю, змінювалися риси обличчя. Вони ставали більш подібними на ті, які у здорових дітей. Їх вік становив від 0 до 3 років.

В групі дітей старших 3 років цей ефект не спостерігався.

Дослідники дійшли висновку, що основні риси обличчя людини закладаються до 3 років. В подальшому побачити зміни буде неможливо. 

Натомість вчені закликають, що ставитися до таких ліків треба із великою обережністю, оскільки ці дослідження можуть бути не точними. Окрім цього, варто слідкувати й за дозуванням, оскільки надмірне вживання напою може призвести до зворонтого ефекту. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що зелений чай запобігає появі раку

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ