Дієта

Інтуїтивне харчування: як їсти улюблені страви та худнути без дієт

Shutterstock

Інтуїтивне харчування – нова, однак вже доволі відома система харчування, що заперечує будь-які дієти та примусову відмову від улюблених продуктів. Головні засади раціону – усвідомленість та дослухання до потреб організму

Дивогляд вирішив з'ясувати, що таке насправді інтуїтивне харчування, коли воно з'явилося та його основні принципи застосування у реальному житті. 

Автор інтуїтивного харчування

Цей метод розробив доктор Стівен Гоукс. Чоловік тривалий час боровся з зайвою вагою та випробував безліч дієт. Згодом він розробив авторську систему харчування, що допомогла йому позбутися 22 кг. 

Головні засади інтуїтивного харчування – відмова від дієт та дослухання до свого організму. На думку Гоукса, тіло знає, що йому насправді потрібно без будь-яких обмежень. Стівен наголошує на важливості встановлення гармонії між внутрішнім голосом та тілом. 

Ключове слово цього виду харчування – усвідомленість

Принцип №1. Забудьте про дієти 

Сніданок
Сніданок
Фото: Shutterstock

Вам потрібно зрозуміти, що дієта пропонує короткочасний ефект. Суворі правила харчування, звісно, допоможуть позбутися зайвих кг, однак потім вони можуть достатньо швидко до вас повернутися. Згодом цей образ життя перетвориться на замкнене коло "дієта-нормальне харчування-дієта", з якого вибратися буде складно. 

Принцип №2. Поважайте голод 

Вегетаріанство
Вегетаріанство
Фото: Shutterstock

Харчуйтеся тільки тоді, коли відчуваєте потребу. Ця система пропонує відмовитися від перекусів, якщо ви не відчуваєте у цьому потребу. Зрештою, їжа – джерело енергії, а не сенс нашого існування. 

Принцип №3. Потоваришуйте з їжею

Вегетаріанство
Вегетаріанство
Фото: Shutterstock

Припиніть рахувати калорії та бігти подалі від прилавка з тістечками. Дозвольте собі з'їсти шоколадку, якщо ваш організм просить її. Повірте, приборкати це бажання якщо і вдасться, то згодом ви втричі більше жадатимете вже не шматочок десерту, а цілу плитку. 

Принцип №4. Не використовуйте їжу як антидепресант

Чипси
Чипси
Фото: Shutterstock

Їжа – не спосіб приборкати ваші емоції. Філософія інтуїтивного харчування формується довкола усвідомленого вживання продуктів, а не керування своїми емоціями. Зрештою, їжа точно не допоможе вам розв'язати ваші проблеми. 

Принцип №5. Полюбіть себе 

Радість
Радість
Фото: Shutterstock

Авторка книжки "Інтуїтивне харчування. Як припинити непокоїтися щодо їжі та схуднути" Світлана Броннікова зазначає, що для нормалізації відносин з їжею вам спершу потрібно полюбити себе таким, яким ви є. Примирення з їжею дозволяє прийняти те, що всі люди люблять споживати різні продукти і нічого ганебного нема у тому, аби дозволити собі "заборонений" гамбургер. 

Читайте також: Група крові та харчування: чи варто дотримуватися особливої дієти. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ