Здоровий сон є ключем до загального самопочуття
Фахівці з покращення якості відпочинку радять дотримуватися формули "10-3-2-1-0". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на New York Post.
- За 10 годин до сну: обмежте вживання кофеїну
Фахівці радять пити останню чашку кави не пізніше, ніж за 10 годин до сну, адже кофеїн впливає на цикли сну. Крім кави, його містять чай, газовані напої, енергетики та шоколад. Також варто обмежити солодощі, оскільки цукор може провокувати запальні процеси та погіршувати якість відпочинку.
- За 3 години до сну: ніякого алкоголю та їжі
Хоча алкоголь може сприяти засинанню, він значно погіршує якість сну. Відмова від алкоголю сприяє глибшому та більш відновлювальному сну. Схожа ситуація і з їжею: важка, жирна, гостра їжа може викликати дискомфорт у шлунку, що ускладнює засинання. Замість цього краще обрати продукти, багаті на пісний білок, клітковину та складні вуглеводи.
- За 2 години до сну: завершення роботи
Експерти радять припинити працювати за дві години до сну, щоб дати собі час для відпочинку та створити чіткий розподіл між робочим і особистим життям. Це допоможе зменшити тривогу. Для кращого заспокоєння можна використовувати медитацію чи дихальні вправи.
- За 1 годину до сну: виключення гаджетів
Гаджети випромінюють синє світло, яке може порушити вироблення мелатоніну – гормону, що відповідає за сон. Синє світло впливає на наші циркадні ритми, викликаючи безсоння. Особливо це посилюється, якщо перед сном читати стресові новини чи переглядати соцмережі.
- 0 повторів будильника
Експерти радять не відкладати дзвінок будильника. Згідно з дослідженнями, люди, які часто відкладають сигнал, мають гірший сон і більше потребують кофеїну протягом дня.
Для покращення сну також варто використовувати щільні штори, очищувач повітря та приймати гліцинат магнію. Вечірні фізичні вправи можуть бути додатковим способом нормалізувати відпочинок.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як швидко заснути та не прокидатися до ранку за допомогою дихальної техніки 4-7-8.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.