Артефакти

Митники виявили у посилці з Кривого Рогу артефакти, яким 8 тисяч років – фото

Київська митниця / Facebook

Знахідки належать до археологічних матеріалів періоду "неоліт-доба бронзи"

Митники знайшли археологічні артефакти з епохи шостого тисячоліття до нашої ери в посилці, яка направлялася з Кривого Рогу до США. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Київську митницю.

Відкривши її, вони натрапили на три відшліфовані камені з чіткими гранями, що є кам’яними ядрищами з кременю, відомими як нуклеуси. Оцінка цінності цих артефактів була проведена у Національному музеї історії України.

Експерти підтвердили походження нуклеусів з північно-західної та західної частин України та їхню спробу відправлення до Сполучених Штатів. Найбільший з них мав довжину 15 сантиметрів.

Знахідки належать до археологічних матеріалів періоду "неоліт-доба бронзи", що датуються приблизно 6–2 тисячоліттям до нашої ери. Вони мають значну культурну та історичну важливість, яка була підтверджена в музеї.

Митниця уточнила, що нуклеуси – це кам'яні ядрища з різних матеріалів, таких як кремінь, обсидіан, яшма та інші. У минулому з них виготовляли гострі пластини, що використовувалися як кам'яні інструменти, включно з ножами.

Пресслужба нагадала, що предмети археології не можуть бути продані, зібрані приватними особами чи вивезені за межі України. Вони повинні залишатися у фонді музею.

Для вивезення предметів, які мають культурну та історичну цінність, необхідний дозвіл Міністерства культури. Відправник посилки не надав такого дозволу, тому на нього склали протокол про порушення митних правил, а нуклеуси були конфісковані.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що з України намагалися вивезти артефакти часів Стародавнього Риму.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ