Пошта

З України намагалися відправити посилку, в якій був об'єкт віком понад 160 млн років – фото та подробиці

Shutterstock

Міжнародне поштове відправлення мало прямувати з Тернополя до США

Митники завадили вивезенню з Україну палеонтологічного об'єкта, якому 161-165 млн років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Київської митниці.

Міжнародне поштове відправлення мало прямувати з Тернополя до США, однак цьому завадив митний контроль. Увагу правоохоронців привернув нетиповий шорсткий камінець з наростами.

Митники передали об'єкт працівникам Національного науково-природничого музею НАН України, щоб встановити належність зразка до культурної цінності. Виявилося, що це був панцир морського їжака Pygaster michelini, на якому оселився черв'як трубочник Serpula sp.

За словами палеонтологів, це ексклюзив. Ймовірним місцем знахідки назвали Трахтемирів (Черкаська область), басейн річки Дніпро, а її геологічний вік становить 161-165 млн років. Цей зразок має досконалу збереженість.

"Скам'янілість походить з келовейських відкладень юрського періоду. Предмет має культурну цінність як геологічна спадщина. Експерти рекомендують внести знахідку до Державного реєстру національного надбання, а також до Музейного фонду України", – розповіли митники.

Правоохоронці склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Скам'янілість вилучили до рішення суду.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві митники вилучили дорогоцінний камінь, який має "дивовижну та фантазійну забарвленість".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ