Ймовірний якір

На дні Каховського водосховища зробили цікаве історичне відкриття – фото

Суспільне Дніпро

"Цей предмет виявили на місці, де була розташована церква Святої Покрови Божої матері"

У Нікополі (Дніпропетровська область) на дні колишнього Каховського водосховища виявили 300-літній артефакт, який може бути пов'язаний з Січчю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

Цікавий об'єкт передали у Нікопольський краєзнавчий музей. Знахідка, виготовлена з заліза, має довжину 1,20 метр і вагу 18 кг.

"Можливо інший якийсь предмет пов'язаний із перебуванням в цій місцевості, а саме на території внутрішнього ковша Запорізької Січі, із церковними будівлями. Цей предмет виявили на місці, де була розташована церква Святої Покрови Божої матері", – розповів заступник директора місцевого краєзнавчого музею Мирослав Жуковський.

Історик стверджує, що цей об'єкт може датуватися XVIII століттям. Він може бути 300-річнич якорем.

Ймовірний якір
Ймовірний якір
Фото: Суспільне Дніпро

Однак для точного встановлення періоду його появи артефакт передадуть на експертизу до музею Судноплавства Національного заповідника Хортиця. Дослідження триватиме близько місяця.

"Після експертизи, має пройти фонди закупівельної комісії, взяти на державний облік на постійне зберігання. І в майбутньому, коли складуться відповідні умови виходу Нікополя з зони активних бойових, це буде експонат нашого музею у відділі історії Запорізького козацтва", – додав він.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Каховське водосховище перетворюється на ліс.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ