Каховське водосховище

Каховське водосховище перетворюється на ліс – відео

Державна екологічна інспекція України

"У біотопах ми зафіксували понад 65 видів рослин"

Каховське водосховище у Херсонській області заростає деревами і перетворюється на ліс. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook Української Природоохоронної Групи.

На початку літа, 10 червня, науковці заклали на дні водосховища ділянки для проведення дослідження. Вони відібрали ґрунти і виокремили рослини у стадії паростків.

"Не буде ані пустелі, ані навали інвазійних видів. Наші науковці продовжили моніторинг дна Каховського водосховища, який розпочали одразу після підриву дамби. Ще 10 червня ми заклали на дні водосховища ділянки для дослідження сукцесійних процесів: відібрали ґрунти і подивились, які є рослини в стадії паростків", – ідеться у повідомленні.

За 3,5 місяці експерти провели проміжний аналіз місцевості та встановили, що на території осушеного водосховища формується рослинність, яка є природною для цього регіону.

Наразі на території осушеного Каховського водосховища відбувається формування різноманітної аборигенної рослинності.

"У біотопах ми зафіксували понад 65 видів рослин. До речі, на відео можете бачити, як формується молодий заплавний вербовий ліс. А там, де черепашки, формуються ділянки прибережно-черепашкових біотопів з розрідженою рослинністю. Засолених ділянок немає. Уся ця територія заростає. Але, звісно, що щільність заростання різна: на мулах – велика, а там, де черепашкові ліси, заростання іде повільніше", – зазначили у Природоохоронній групі.

Знавці продовжують стежити за зруйнованим водосховищем і ретельно вивчають процес відновлення рослинності на цій місцевості:

"Але вже зараз можна констатувати, що тут не буде ані опустелювання, ані великого наступу агресивних інвазійних рослин. Ба більше, тут уже відновлюються біотопи Бернської конвенції, які охороняються", – написали у Природоохоронній Групі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що під джунглями Амазонки можуть ховатися масштабні стародавні поселення.

Дивіться також відео 5 каналу: Під ЗАГРОЗОЮ фінансування України! У Брюсселі завершився саміт лідерів ЄС! Що відомо?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ