ліс Пандо

Учені записали ревіння найстарішого і найбільшого організму на Землі

Ecosystem Sound

Вік його становить близько 80 тис років

Учені записали завивання найбільшого і найстарішого організму на нашій планеті, передає "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

У новому дослідженні науковці звернули увагу на організм, який важить близько 6 тис тонн і займає площу близько 43 гектари. Вік організму становить близько 80 тис років. 

Експерти вивчали найбільший організм на Землі – Пандо. Це осиковий ліс, що складається з дерева і ще 47 тис подібних йому "клонів", що ростуть з однієї кореневої системи.

Пандо вважається найбільшим і найщільнішим організмом на нашій планеті. Цей ліс виник з однієї насінини та поширився на кілька десятків гектарів. Розширенню організму сприяли нові пагони з кореневої системи, що розширюється і створює нові дерева.

Знавці не лише дослідили організм, що розташовується у національному лісі Фішлейк  штату Юта, але й записали його моторошний звук, що являє собою шелест листя на вітрі під час грози.

"Ричання Пандо" зафіксували звукорежисери Джефф Райс і Ленс Одіт. Вони розмістили гідрофон всередині пустельної гілки біля основи одного дерева та опустили його на глибину 3 метрів.

Послухати, як реве Пандо можна за посиланням.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що під джунглями Амазонки можуть ховатися масштабні стародавні поселення.

Дивіться також відео 5 каналу: Влада РОЗБЕЩУЄ! Найбільший ЖАХ – суспільство не довіряє українському парламенту!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ