Великодній кошик

Готуємося до Великодня: в які дні треба пекти паски і фарбувати яйця – поради

Shutterstock

Велике релігійне свято Великдень відоме своїми смачнющими пасками і яскравими писанками

Українські традиції мають певні дні, які варто приділили підготовці до цього свята. Коли треба пекти паски і фарбувати яйця – розповідає "Дивогляд".

В які дні треба пекти паску і фарбувати яйця

Православні віруючі починають готуватися до Великодня в останній тиждень перед святом – у Страсний тиждень. Випікати паски та прикрашати яйця починають в останні дні перед святом.

За українськими традиціями, найкращим днем для випікання паски є Чистий четвер. У цей день треба навести порядок у своєму домі, а також починати готувати головні атрибути Великодня. Цього року Чистий четвер випадає на 2 травня.

Ще одним днем для підготовки до Великодня є Велика субота (4 травня). Це день перед святом, коли господині випікають здобу з тіста, що було замішано ще на Чистий четвер. Якщо ви не встигли поставити тісто заздалегідь – зробіть це у суботу вранці, а ввечері починайте пекти паски.

Коли не можна пекти паску

Страсний тиждень має один день, коли заборонена будь-яка робота по дому та готування їжі. Страсна п'ятниця – це день, коли православна церква згадує страту Ісуса Христа. 

Також не варто пекти паски та фарбувати яйця на сам Великдень. У це світле свято краще уникати будь-якої роботи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що кондитери назвали інгредієнт, від якого залежить текстура паски на Великдень.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ