Пиво

Вчені відтворили стародавній рецепт шумерського пива – яке воно на смак

Shutterstock

У шумерів навіть була богиня пива

Броварі спільно з археологами відновили давній рецепт пива шумерів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Tasting Table.

Пиво є одним із найстаріших напоїв, що супроводжує людство тисячоліттями, його значення у стародавніх суспільствах часто порівнювали з таким же основним продуктом, як хліб. Шумери разом з древніми єгиптянами відзначалися особливою пристрастю до пивоваріння, вшановуючи Нінкасі – богиню пива. За даними істориків, шумери розпочали варити пиво задовго до винаходу грошей, використовуючи його як валюту.

Вивчаючи археологічні знахідки, що містять залишки пива та компоненти для його виготовлення, дослідникам вдалося знайти древній рецепт. Велику допомогу у цьому надала шумерська поема, записана на глиняних плитках, яку Мігель Сівіл, професор шумерології з Чиказького університету, успішно переклав. Відтак, Фріц Майтаг, засновник Anchor Brewing Company з Сан-Франциско, відтворив давній напій.

Результатом стало пиво з напівсухим, не гірким смаком, що нагадує міцний сидр з алкогольним вмістом у 3,5%, схоже на сучасні сорти пива. Древні мешканці Месопотамії споживали цей напій з великих глечиків, користуючись соломинками, та через відсутність хмелю, шумерське пиво випивали одразу після його приготування.

Раніше "Дивогляд" розповідав про ТОП-5 міфів про пиво.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ