Чим більше людина скаржиться на проблеми і складнощі, тим більше практичної користі отримує
Учені встановили, що песимізм стимулює людину ухвалювати більш коректні рішення для досягнення успіху, а ось впевненість оптимістів навпаки призводить до невдалого результату, передає "Дивогляд" із посиланням на European Journal of Work and Organizational Psychology.
Дослідження науковців, що оприлюднили на порталі Personality and Social Psychology Bulletin, продемонструвало, що чим більше людина скаржиться на проблеми і труднощі, тим більше практичної користі отримує. За словами експертів, роздратована людина має кращу аналітичну обробку інформації та здатна ухвалювати правильні рішення.
Результати дослідження 2013 року показали, що люди, які від самого початку були не зовсім оптимістично налаштовані щодо свого шлюбу, краще можуть долати проблеми та виклики подружнього життя, ніж романтики-оптимісти.
Експерти Інституту вивчення праці у своєму аналізі встановили, що наймані працівники-оптимісти хоч і мають більший заробіток, проте самозайняті песимісти заробляють більше (і мають менше шансів на поразку), ніж самозайняті оптимісти. Як розповіли знавці, причиною цього може бути те, що оптимізм часто перешкоджає критичному аналізу.
Фахівці пояснили, що коли людина відчуває розчарування або роздратованість, у неї пришвидшується серцевий ритм, а організм наповнюється адреналіном. У результаті цього зростає мотивація та рішучість, а мозок розглядає ситуацію, що виникла, досить нестандартно.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Forbes назвав 5 секретів успіху мільйонерів.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.