Чи оптимістично школярі бачать майбутнє України та чи хочуть вони виїхати за кордон – опитування

26% школярів віком старше 14 років з українських регіонів, які регулярно зазнають обстрілів, мріють про переїзд за кордон після закінчення школи

"На запитання про те, як вони загалом налаштовані на майбутнє України, найнижчий оптимізм простежується саме серед учнівства. Чверть учнів та учениць (24%) мають песимістичні погляди, ще 25% – ані оптимістичні, ані песимістичні, а серед 52% оптимістично налаштованих учнів 31% скоріше оптимістично дивляться на майбутнє держави", – повідомляється у висновках дослідження.

53% опитаних школярів бажають залишитися в Україні після школи, з них 23% планують переїхати в інше місце проживання. Тим часом 26% респондентів мають намір емігрувати. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на опитування соціологічної агенції Vox Populi на замовлення благодійного фонду savED.

77% респондентів хочуть продовжити освіту. З них 35% мріють про вступ до провідних університетів країни, 25% прагнуть навчатися в інших вишах або коледжах України, а 18% задумуються про освіту за кордоном, при цьому бажання виїхати на навчання за межі країни частіше висловлюють міські учні (22%) порівняно з сільськими (9%). Лише 6% планують відразу влаштуватися на роботу, 4% мають намір служити в армії, а 7% розглядають можливість взяти "gap year".

Школярі, школа
Школярі, школа
Фото: Shutterstock

Дослідження складалося з двох частин: всеукраїнського опитування з репрезентативною вибіркою та аналізу конкретних випадків доступу до освіти в громадах, розташованих неподалік від лінії фронту. У репрезентативній частині взяли участь школярі 14 років і старші, їхні батьки, вчителі, директори шкіл та представники місцевої влади, компетентні в освітніх питаннях. Загалом було опитано 1397 учнів, 1288 батьків, 1141 освітян, 146 директорів шкіл та 64 представників місцевої влади з усіх регіонів України.

Під час аналізу конкретних випадків було обрано 15 громад із Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей. У кожній громаді провели 7-9 детальних інтерв'ю з представниками місцевої влади, батьками, учнями та вчителями. Вивчені громади мали досвід уражень освітньої інфраструктури та зазнавали або все ще зазнають регулярних обстрілів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українських біженців хочуть повернутися з Європи додому.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше