Не проспати перехід на літній час: коли в Україні переводять годинники у 2024 році

Переведення годинника на годину вперед або назад може вплинути на стан людини

Навесні українці переводять стрілки годинника на літній час. Коли це відбувається і навіщо переводити час – розповідає "Дивогляд".

Навіщо переводити час 

В Україні годинник переводять двічі на рік – спочатку на зимовий, а потім на літній час. Це правило закріпилося на законодавчому рівні в Україні ще у 1981 році. Це необхідно для того, щоб взимку світловий день тривав довше, а кількість спожитої електроенергії для освітлення була меншою. Влітку ж годинник повертають на місце у зв'язку з тим, що тривалість світлового дня стає більшою.

На зимовий час українці переходять в останню неділю жовтня о 04:00. На літній час перехід здійснюється в останню неділю березня о 03:00. 

Коли в Україні переводять годинник на літній час у 2024 році

У 2024 році перехід на літній час відбудеться у ніч проти 31 березня о 03:00 годині ранку. Тоді стрілки годинника треба перевести на одну годину вперед – з 03:00 на 04:00.

У багатьох сучасних пристроях (смартфони, ноутбуки, смарт-годинники, планшети тощо) перехід часу здійснюється автоматично. А ось на стаціонарних годинниках, будильниках та інших приладах доведеться переводити час самостійно. 

Як перехід на літній час впливає на людину

Після переведення часу на годину вперед, українці прокидатимуться раніше, а тривалість світлового дня буде збільшуватися. За рахунок цього вставати з ліжка буде легше.

Лікарі відмітили, що переведення годинника на годину вперед або назад може вплинути на стан людини. Зокрема, вони попереджають про наступні симптоми:

  • головний біль;
  • зростання ризику інфаркту;
  • загострення хронічних захворювань;
  • відчуття втомленості.

Щоб перехід на інший час був менш помітний – скористайтеся кількома рекомендаціями:

  • змініть режим сну щонайменше за два тижні до 26 березня;
  • візьміть за звичку прогулянки на свіжому повітрі;
  • розминайте м'язи зранку, робіть зарядку або виходьте на пробіжку;
  • не пропускайте корисний і поживний сніданок, щоб запустити організм.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як українці називали новонароджених у другому півріччі 2023-го.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше