Як у фантастичному фільмі: в Австралії знайшли новий вид жуків, який переплутали з екскрементами – фото

Випадковим чином дослідники натрапили на раніше невідомий вид жуків з незвичайними характеристиками, які поки що залишаються загадкою

Зазвичай, коли йдеться про комах, епітет "пухнастий" використовується нечасто. Проте, серед певних видів павуків та жуків можна зустріти особин з видовженими волосками на їхніх придатках.

Однак, дослідники в Австралії стикнулися з відкриттям абсолютно нового виду пухнастих жуків з вусиками. Це відбулось цілком випадково, оскільки спочатку жука сприйняли за випадкову знахідку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Popular Science.

Переплутали з екскрементами

Цей новий вид жуків з вусами, які часто перевищують довжину їхнього тіла, було знайдено в тропічних лісах Австралії. Він отримав наукову назву Excastra albopilosa, а також виявився представником цілком нового роду для наукової спільноти.

Той факт, що новий жук був виявлений у регіоні, що активно досліджувався протягом багатьох десятиліть, став справжнім сюрпризом для вчених.

Під час прогулянки лісом один з ентомологів помітив на листі дерева предмет, що спочатку виглядав як звичайний пташиний послід. Однак, придивившись уважніше, він виявив маленьку пухнасту істоту розміром менше 1ого см з довгими білими та чорними волосками. Вчені зазначили, що такого пухнастого жука-вусача вони раніше ніколи не зустрічали.

Жук
Жук
Фото: popsci.com

Після невдалого пошуку інформації про цього жука в науковій літературі, дослідники попросили допомоги інших ентомологів, але й ті не мали відповіді. Зрештою, вчені прийшли до висновку, що знайшли абсолютно новий вид жуків-вусачів.

Наразі дослідникам не вдається пояснити, для чого жуку потрібні такі довгі волоски та пухнасте покриття. Одна з гіпотез передбачає, що такий зовнішній вигляд може імітувати інфіковану грибком комаху, сигналізуючи хижакам про небажаність її споживання. Для підтвердження цієї теорії необхідно знайти більше екземплярів.

Вчені підкреслюють, що такі випадкові знахідки нових видів підтверджують існування на Землі багатьох невивчених істот, які можуть бути під загрозою зникнення.

Припускається, що на планеті мешкає майже 5,5 млн видів комах, проте лише 20% з них описано і мають наукові назви. Комахи становлять найбільш різноманітну групу тварин на Землі, однак є одними з найменш досліджених.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці виявили новий вид тварин у місці, де мало б хто вижив.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше